• In English
 • Дмитро Кулеба запросив Мевлюта Чавушоглу стати почесним гостем цьогорічної конференції українських послів
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 02 грудня 2020 року о 21:15

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу у рамках робочого візиту до Турецької Республіки 2 грудня.

  Дмитро Кулеба поновив запрошення Мевлюту Чавушоглу відвідати Україну з візитом у грудні цього року. Сторони домовилися опрацювати проведення в рамках цього візиту перших політико-безпекових консультацій міністрів закордонних справ і міністрів оборони України та Туреччини за формулою 2+2 («Квадрига»).

  “Я радий повідомити, що саме мій турецький друг і колега Мевлют Чавушоглу стане почесним гостем конференції українських послів, яка відбуватиметься в онлайн-режимі наприкінці цього року”, - додав він.

  Глава МЗС України висловив вдячність турецькій стороні за незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності нашої держави. Глави зовнішньополітичних відомств обмінялися думками щодо ситуації в регіоні та подальшої взаємодії в рамках міжнародних організацій.

  Сторони позитивно відзначили активний політичний діалог на найвищому рівні, зокрема домовленості, досягнуті у ході візитів до Турецької Республіки Президента України Володимира Зеленського 16 жовтня і Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля 29-30 листопада цього року. Вони домовилися докласти всіх зусиль для їхнього ефективного втілення та зміцнення українсько-турецького стратегічного партнерства.

  Під час робочого візиту до Турецької Республіки Дмитро Кулеба також зустрівся з кримськотатарською громадою. Міністр повідомив про плани спільної роботи України, Туреччини та кримськотатарської громади над поширенням у світі знань про кримськотатарську культуру та її нерозривний зв’язок із українською культурою.

  Дмитро Кулеба також провів зустріч з українською громадою у Туреччині, зокрема активістами, які за сприяння посольства України в Туреччині активно розвивають українську суботню школу.

  “В цій школі дітки можуть активно вивчати українську мову та культуру. Такі школи дуже важливі для збереження української ідентичності. Після сьогоднішньої зустрічі у мене з’явилася ідея — наступного року провести під егідою МЗС міжнародний форум українських суботніх та недільних шкіл. Вони зможуть обмінятися досвідом і найкращими практиками, започаткувати спільні програми, спільно вирішувати проблемні питання”, - підсумував Міністр.