• In English
 • Дмитро Кулеба закликав ООН долучитися до зусиль Кримської платформи задля відновлення територіальної цілісності України
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 16 вересня 2021 року о 11:55

  У четвер, 16 вересня, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав ООН долучитися до зусиль Кримської платформи задля відновлення територіальної цілісності нашої держави.

  «ООН проігнорувала саміт Кримської платформи 23 серпня і не була на ньому представлена. Це відбулося з абсолютно політичних мотивів. Ми будемо говорити з керівництвом організації про неприпустимість такого ставлення, адже ключовим завданням ООН є саме підтримка миру та безпеки», - зазначив Міністр.

  За словами глави української дипломатії, свідоме ігнорування ООН установчого саміту Кримської платформи демонструє як стан справ у самій організації, так і розуміння нею своєї ролі та місії у світі.

  «Це неправильне розуміння, яке ми будемо змінювати, тому що потрібно захищати принципи, а не інтереси окремих держав, які порушують міжнародне право», - наголосив Дмитро Кулеба.

  Глава МЗС України також розповів, що на виконання завдань стратегії зовнішньополітичної діяльності України МЗС вже розпочало роботу над проектами оновлених «кримських» резолюцій Генеральної Асамблеї ООН: щодо порушень прав людини та щодо мілітаризації Криму та прилеглих морських акваторій.

  «Безумовно, створення Кримської платформи надає додатковий імпульс для цієї роботи, додаткове «м’ясо» для текстів резолюцій», - резюмував Міністр.