• In English
 • Дмитро Кулеба закликав ОБСЄ приділяти більшу увагу ситуації у тимчасово окупованому Криму
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 27 травня 2021 року о 11:27

  26 травня Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч із Генеральним секретарем ОБСЄ Хельгою Шмід під час її візиту в Україну.

  Сторони обговорили принципові та актуальні для України питання, пов’язані з роллю ОБСЄ у реагуванні на найбільшу безпекову загрозу на просторі ОБСЄ, триваючу російську агресію проти України.

  «Абсолютно очевидно, що відновлення довіри на європейському континенті без припинення російської агресії, без деокупації окремих районів Донецької та Луганської областей і Автономної Республіки Крим та міста Севастополь є неможливою», — заявив Міністр.

  Дмитро Кулеба та Хельга Шмід приділили окрему увагу діяльності найбільшої польової операції ОБСЄ, Спеціальної моніторингової місії в Україні (СММ).

  Глава української дипломатії висловив вдячність за роботу моніторів СММ у складних безпекових умовах, і окремо підкреслив, що мандат місії охоплює всю територію України, включно з Автономною Республікою Крим і містом Севастополь.

  «Сьогодні я звернувся до пані Генерального секретаря із проханням, щоб СММ ОБСЄ приділяла значно більшу увагу ситуації в тимчасово окупованому Криму та збільшила обсяг зусиль на кримському напрямі», — зауважив Дмитро Кулеба.

  Міністр наголосив на необхідності верифікації ОБСЄ порушень Мінських домовленостей, моніторингу неконтрольованої ділянки українсько-російського державного кордону та безпекової ситуації в Азово-Чорноморському басейні, запуску дистанційного моніторингу СММ ситуації в Криму.

  Глава МЗС України окремо підкреслив важливість відвідання пані Хельгою Шмід зони проведення операції Об’єднаних сил і одного з контрольних пунктів в’їзду-виїзду під час її візиту в Україну.

  «Я переконаний, що пані Генеральний секретар повернеться з Донбасу з чітким враженням про ті системні та послідовні зусилля, які Україна докладає для збереження людських життів, забезпечення гідних умов для громадян, які перетинають лінію розмежування», — підсумував Дмитро Кулеба.