• In English
 • Дмитро Кулеба: Відтепер українці можуть подорожувати без віз до заморських територій Франції
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 04 серпня 2021 року о 19:19

  Громадяни України з біометричними паспортами відтепер можуть без віз подорожувати до заморських департаментів та спільнот Франції. 

  Відповідне рішення ухвалило Міністерство у справах Європи і закордонних справ Франції після тривалих дипломатичних зусиль української сторони. 

  “Ми давно працювали із французькими партнерами над досягненням цього рішення, яке додатково розширює свободу подорожей для українців. Наші спільні зусилля досягли успіху. Я вдячний французькому уряду за позитивний результат”,- заявив Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. 

  Відтепер українці можуть користуватися правом безвізового в’їзду до таких заморських департаментів і спільнот Франції як Гваделупа, Мартініка, Французька Гвіана, Реюньйон, Сан-П'єр і Мікелон, острів Майотта, острови Уолліс і Футуна, Нова Каледонія, Французька Полінезія, Сен-Бартелемі та Сен-Мартен.

  Українські громадянами можуть перебувати на цих територіях без віз до 90 днів протягом 180-денного проміжку часу. 

  МЗС України звертає увагу, що в умовах пандемії, що триває, в’їзд до згаданих територій нині дозволений за умови повної імунізації вакцинами, визнаними Європейським агентством лікарських засобів (EMA) і дозволеними для використання на території Франції, або за нагальної потреби. Нагадуємо, що актуальні умови в’їзду до всіх країн світу відображені на інтерактивній мапі МЗС: https://tripadvisor.mfa.gov.ua.

  Перелік відповідей на розповсюджені питання щодо подорожей світом в умовах пандемії доступний на спеціальній сторінці МЗС України.

  Довідково

  МЗС України звернулося до французької сторони з клопотанням щодо запровадження безвізових поїздок громадян України до заморських територій та департаментів Франції у червні 2017 року.

  Після тривалих дипломатичних зусиль ініціативу підтримали профільні міністерства Французької Республіки, а також місцеві органи влади заморських територій та департаментів.