• In English
 • Дмитро Кулеба: Україна закликає партнерів пришвидшити розробку жорстких санкцій задля стримування Москви від подальшої агресії
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 16 грудня 2021 року о 21:16

  Україна закликає партнерів пришвидшити роботу над пакетом жорстких економічних санкцій проти РФ на випадок подальшої ескалації, аби чітко продемонструвати РФ ціну за можливу подальшу агресію та змусити Москву відмовитися від неї.

  Про це Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів в інтерв’ю американському телеканалу CNBC.

  “Я повторюю всім своїм колегам: ми не можемо допустити ще одного масштабного кровопролиття, ще однієї катастрофи. І якщо вона відбудеться, Україна буде оборонятися, але вам же все одно доведеться вводити санкції. Якщо ви пришвидшите розробку пакету жорстких санкцій зараз і одразу продемонструєте Росії ціну, яку їй доведеться заплатити у разі нового нападу, це в принципі стримає РФ від такого сценарію”, - заявив Міністр.

  Дмитро Кулеба наголосив, що у 2014 році Європейський Союз ввів серйозні санкції проти РФ дуже пізно, лише після загибелі майже трьохсот пасажирів рейсу МН17, який збила російська ракета, а також сотень загиблих на війні українців.

  Водночас Міністр повідомив, що ситуація 2021 року суттєво відрізняється, і нині партнери на заклик України вже працюють над розробкою санкцій проти РФ на випадок розширення агресії.

  “Наскільки нам відомо, здебільшого йдеться про економічні обмеження торгівлі та інвестицій з РФ, обмеження щодо суверенного боргу РФ, обмеження банківських операцій, порушується також питання відключення Росії від SWIFT”, - розповів він.

  Водночас Міністр підкреслив, що розробка безпосередніх санкційних механізмів є внутрішньою справою країн-партнерів.