• In English
 • Дмитро Кулеба: Україна захищає національні інтереси на консультаціях з партнерами щодо Північного потоку-2
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 16 вересня 2021 року о 12:38

  Україна продовжує консультації з партнерами, аби пришвидшити надання гарантій нашій державі у зв'язку із безпековими викликами геополітичного проекту Північний потік-2.

  Про це у четвер, 16 вересня, заявив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу для ЗМІ.

  “Останніми днями була серйозна активність на треку Північного потоку - 2. Позиція України залишається незмінною”, - зазначив глава української дипломатії.

  Він розповів, що наприкінці минулого тижня Україну відвідав старший радник державного секретаря США з питань енергетичної безпеки. Київ також відвідав Державний секретар Міністерства енергетики Німеччини. Під час зустрічей українська сторона донесла своє бачення кроків, які здатні нейтралізувати загрози Північного потоку - 2, а також забезпечити сталу роль України як транзитера газу.

  “Ми бачимо, що партнери чують те, що ми їм говоримо, пропозиції, які ми вносимо, але рішення наразі не ухвалені. Ми будемо продовжувати переговори, продовжувати такий виключно дружній тиск на партнерів. Час переходити від словесних запевнень до конкретних гарантій", - наголосив Дмитро Кулеба.

  Міністр підкреслив нагальність вжиття рішучих кроків у тому числі з огляду на спроби Росії дестабілізувати європейський газовий ринок: “Ми бачимо, що Російська Федерація перейшла на європейському газовому ринку до конкретних дій, накручуючи ціну на газ та створюючи ефект його непередбачуваності, ажіотаж через дефіцит. Вже зараз Німеччині та США треба діяти. Україна готова діяти разом з ними. І не лише Україна, але й інші країни Центральної Європи".