• In English
 • Дмитро Кулеба: Україна та український бізнес отримають нові можливості в регіоні АСЕАН
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 10 листопада 2022 року о 11:03

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся в Пномпені з Генеральним секретарем АСЕАН (Асоціації держав Південно-Східної Азії) Дато Лімом Джок Гоєм.

  «Україну та АСЕАН пов’язують традиційні зв’язки дружби та взаємної поваги. Приєднання нашої держави до Договору про дружбу та співробітництво в Південно-Східній Азії створить нові політичні, економічні та культурні можливості для наших держав, бізнесу та громадян», — зазначив Міністр.

  Глава МЗС підкреслив, що активізація взаємодії з регіоном АСЕАН, який є потужним політичним та економічним об'єднанням десяти країн Південно-Східної Азії, є частиною розробленої МЗС Азійської стратегії.

  Дмитро Кулеба та Дато Лім Джок Гой домовилися про конкретні кроки задля поглиблення співпраці України та АСЕАН в сферах торгівлі, цифрової трансформації, сільського господарства та зміцнення політичного діалогу і взаємної підтримки.

  Зокрема, сторони проведуть низку політичних контактів та двосторонніх заходів, аби вивести політичну та економічну взаємодію на якісно новий рівень: презентацію інвестиційних можливостей України та АСЕАН, бізнес-форум для налагодження прямих контактів бізнесу, обмін досвідом в сфері використання української цифрової платформи NAZOVNI та азійської системи Access.

  Дмитро Кулеба окремо закликав АСЕАН вимагати від росії продовження Чорноморської зернової ініціативи, яка відіграє ключову роль в забезпеченні глобальної продовольчої безпеки.