• In English
 • Дмитро Кулеба: Україна стала активним і прагматичним гравцем на світовій арені
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 10 вересня 2021 року о 10:56

  Україна стала активним гравцем на світовій арені, який прагматично просуває свої інтереси, залишається відданим європейській та євроатлантичній інтеграції, готовий до глобальної співпраці та зміцнення відносин зі стратегічними партнерами.

  Про це Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив у п’ятницю, 10 вересня, у своєму виступі у Верховній Раді України.

  “Кримська платформа та візит глави Української держави до США — це два сигнали Президента світові, що Україна знову у грі. Ми не прохачі, не жертви, не бідні родичі. Україна – не жертва, Україна – це рятівник”, - наголосив він.

  Міністр зазначив, що смілива зовнішня політика Президента Володимира Зеленського вирішує дуже прагматичні завдання, безпосередньо пов’язані з життєвими інтересами нашої держави: посилює національну безпеку, захищеність кожного українця, залучає нові інвестиції, розширює економічну співпрацю з перспективними гравцями, щоб підняти рівень життя та матеріальний добробут людей, підвищити конкурентоспроможність української економіки.

  Дмитро Кулеба нагадав, що Україна створює нові альянси та активно формує нову архітектуру глобальної та регіональної безпеки. Він виділив такі нові формати, як Кримська платформа, Люблінський трикутник з Польщею та Литвою, Асоційоване тріо з Грузією і Молдовою, Квадрига з Туреччиною.

  “Україна формує пояс свободи, процвітання та безпеки навколо своїх кордонів”, - заявив глава МЗС України.

  Дмитро Кулеба нагадав про ухвалення Стратегії зовнішньополітичної діяльності. Вперше за 30 років з моменту відновлення незалежності наша держава отримала системний документ у сфері зовнішньої політики: “Це не просто задекларовані на папері гасла, а чіткий, точний, вивірений та систематизований стратегічний документ найвищого рівня щодо зовнішньої політики. Він допомагає державі набагато ефективніше рухатися вперед і досягати своїх цілей”.

  “Справжня суб'єктність держави полягає не лише в тому, щоб її позицію почули на міжнародній арені. Справжня суб’єктність у тому, що зовнішня політика створює для України нові можливості. Можливості не для політиків. Можливості для українців – почуватися у безпеці, пишатися своєю країною, розвивати бізнес, розкривати економічний і культурний потенціал”, - зауважив Дмитро Кулеба.