• In English
 • Дмитро Кулеба: Україна підтримала Глобальну декларацію про цифрову протидію COVID-19
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 01 липня 2020 року о 20:46


  Україна підтримує Глобальну декларацію про цифрову протидію COVID-19, яку ініціювали Естонія та Сінгапур, і закликає світ об’єднати зусилля для підвищення безпеки кіберпростору у світлі викликів пандемії.

  Про це Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, виступаючи на міністерській відеоконференції з безпеки цифрового середовища «Урівняти доступ до цифрових технологій: цифрова протидія COVID-19», організованій Естонією та Сінгапуром.

  Дмитро Кулеба навів приклад цифрової відповіді МЗС України на кризу COVID-19 - онлайн-карту подорожей під час пандемії.

  “Користувачі отримують своєчасну інформацію про транзит і допуск іноземців у країни світу. Це людиноцентрична та комплексна цифрова відповідь нашого Міністерства на кризу COVID-19”, - заявив він.

  Міністр поінформував, що Україна нині впроваджує масштабну цифровізацію. Зокрема, надання електронних сервісів завдяки обміну даними між державними реєстрами. У цьому контексті він відзначив впровадження в Україні естонської платформи обміну даними X-road у співпраці з Академією електронного управління Естонії, естонською ІТ-компанією Cybernetica та національними партнерами.

  Водночас Дмитро Кулеба звернув увагу на цифрові загрози, що зростають у світі внаслідок пандемії, та необхідність підвищити безпеку кіберпростору.

  “Україна та низка інших країн Європи та світу вже стикалися із ворожою поведінкою Російської Федерації у кіберпросторі. Відчувши на собі випробування інструментів гібридної агресії, Україна якнайкраще усвідомлює, наскільки цінною є безпека кіберпростору”, - зазначив він.

  Міністр нагадав про кібератаки, які з 2014 року були спрямовані проти цілих мереж інфраструктури, від окремих сторінок до інтернет-провайдерів.

  Глава МЗС зауважив, що нині країни все частіше повідомляють про крадіжки даних, онлайн-шахрайство, кіберзагрози критичній інфраструктурі, включно із закладами охорони здоров’я, зростання обсягів дезінформації.

  За його словами, зловмисники вже адаптуються до нових обставин пандемії. Зокрема, здійснюють напади на тих, хто невтомно бореться з поширенням вірусу та рятує людські життя.

  “Відповідь очевидна: ми мусимо дотримуватися наявних правил поведінки у кіберпросторі, до якого у повній мірі має застосовуватися міжнародне право, і притягати до відповідальності тих, хто порушує ці правила. Нині слушний момент, аби про це заявити. Саме тому широкий консенсус міжнародної спільноти та підтримка Глобальної декларації про цифрову протидію COVID-19 настільки важливі”, - наголосив Міністр.