• In English
 • Дмитро Кулеба: Україна може стати регіональним хабом для діяльності ОБСЄ із захисту прав людини та розвитку громадянського суспільства
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 03 грудня 2021 року о 16:16

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч з Директором Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ (БДІПЛ) Маттео Мекаччі в ході візиту до Стокгольма.

  На тлі блокування Росією проведення засідань ОБСЄ з реалізації заходів з питань людського виміру (HDIM), Дмитро Кулеба висунув ініціативу зробити Україну регіональним хабом для діяльності ОБСЄ у сфері захисту прав людини та зміцнення громадянського суспільства.

  «В Україні дуже сильне громадянське суспільство. Ми вважаємо це силою та перевагою нашої країни. Тому ми готові взяти на себе роль регіонального хабу зі зміцнення громадянського суспільства у регіоні Центральної Європи»,— заявив Дмитро Кулеба.

  У цьому контексті, Міністр запропонував БДІПЛ ОБСЄ розглянути можливість проведення в Україні заходів, які б надали майданчик для ефективної взаємодії представників урядів і громадянських суспільств держав регіону.

  Глава МЗС України підтвердив повну підтримку українською стороною мандату Бюро зі сприяння державам-учасницям у сферах захисту прав і свобод людини та проведення демократичних виборів.

  Міністр запевнив, що питання забезпечення прав та основоположних свобод людини, верховенства права, толерантності та недискримінації, а також продовження розбудови демократичних інституцій, залишатимуться серед пріоритетів України. З цією метою українська сторона продовжуватиме тісну та конструктивну співпрацю з БДІПЛ у сферах компетенції Бюро.

  Дмитро Кулеба наголосив на важливості здійснення регіональними і міжнародними механізмами, у тому числі БДІПЛ, моніторингу, зокрема і дистанційного, ситуації у сфері прав людини на тимчасово окупованих територіях України відповідно до українського національного законодавства та норм міжнародного права.

  Окремою темою зустрічі став захист прав громадян України, які перебувають у місцях позбавлення волі в Російській Федерації та на тимчасово окупованих українських територіях.