• In English
 • Дмитро Кулеба та Ван Ї обговорили ключові пріоритети розвитку стратегічного партнерства України та КНР на 2021 рік
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 21 січня 2021 року о 15:09

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з членом Державної Ради, Міністром закордонних справ Китайської Народної Республіки Ван Ї.

  Дмитро Кулеба висловив вдячність за надану урядом КНР протягом минулого року допомогу уряду України у боротьбі з пандемією COVID-19 та звернувся до китайського колеги із проханням сприяти якнайшвидшому наданню дозволу на експорт до України китайської вакцини проти коронавірусу.

  “Ми розглядаємо питання співробітництва щодо вакцини не просто як міжурядову домовленість, а як взаємодію між народами Китаю та України”, - підкреслив він.

  Ван Ї запевнив Дмитра Кулебу у готовності уряду КНР надалі надавати підтримку Україні у боротьбі з COVID-19, аж допоки пандемія не буде повністю подолана.

  Китайська сторона підтвердила незмінну підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України, а також обраного українським народом курсу розвитку країни.

  У свою чергу, Міністр закордонних справ України запевнив у незмінній позиції нашої держави щодо “одного Китаю”.

  Сторони позитивно відзначили минулорічне зростання, навіть попри пандемію COVID-19, обсягів торгівлі між Україною та Китаєм на 20% до рекордних 15 млрд дол. США.

  Міністри визначили розвиток торгівлі та міжлюдських контактів як два ключових пріоритети відносин України та КНР на 2021 рік.

  Дмитро Кулеба та Ван Ї обговорили плани українсько-китайських контактів на 2021 рік на всіх рівнях, включаючи найвищий. У цьому контексті Міністр закордонних справ України поінформував китайського колегу про заходи з відзначення 30-ї річниці незалежності України.

  “Цьогоріч Україна та Китай відзначають 10 років з моменту проголошення стратегічного партнерства, а Україна відзначає 30 років незалежності. Щиро сподіваюся, що на цьому тлі Україна та Китай зможуть показати великі позитивні результати у двосторонніх відносинах”, - зауважив Дмитро Кулеба.

  Міністри підтвердили взаємне запрошення здійснити робочі візити, коли обставини та обмеження пандемії COVID-19 це дозволятимуть.

  Довідково 

  Це вже друга телефонна розмова міністрів закордонних справ України та КНР Дмитра Кулеби та Ван Ї. Попередня відбулася у квітні 2020 року. 

  Минулоріч Китай посів перше місце серед торговельних партнерів України, другий рік поспіль. За 11 місяців 2020 року, товарообіг між Україною та КНР склав $13,7 млрд. При цьому експорт товарів з України до Китаю склав $6,3 млрд (зріс на 92,4% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року), а імпорт китайських товарів в Україну склав $7,4 млрд (-12,1%). 

  23 грудня 2020 року уряди України та КНР провели в онлайн-режимі Четверте засідання Комісії зі співробітництва.