• In English
 • Дмитро Кулеба та Самех Шукрі обговорили розвиток торгівлі та економічної співпраці між Україною та Єгиптом
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 25 лютого 2021 року о 16:52

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Міністром закордонних справ Арабської Республіки Єгипет Самехом Шукрі.

  Міністри привітали активізацію двосторонніх відносин, досягнуту після розмови президентів України Володимира Зеленського та Єгипту Абделя Фаттаха Ас-Сісі влітку минулого року. Сторони окреслили пріоритети подальшої інтенсифікації діалогу на високому та найвищому рівнях і запланували проведення цьогоріч політичних консультацій між зовнішньополітичними відомствами.

  Дмитро Кулеба та Самех Шукрі окремо обговорили підготовку до проведення цьогоріч засідання українсько-єгипетської міжурядової комісії з економічного та науково-технічного співробітництва та підписання нових угод між двома країнами.

  “Я переконаний, що засідання комісії надасть важливий імпульс розвитку торгівлі та економічної співпраці між Україною та Єгиптом, дозволить наповнити наші відносини новими серйозними проектами”, - зауважив Дмитро Кулеба.

  Самех Шукрі запевнив Дмитра Кулебу у взаємній налаштованості на ретельну підготовку та проведення заходу задля розвитку торгівлі між Україною та Єгиптом.

  Єгипетський Міністр позитивно відзначив незмінну зацікавленість українських туристів у відвіданні Єгипту та запевнив, що єгипетська сторона готова надалі забезпечувати найвищі стандарти обслуговування та безпеки подорожей в умовах пандемії COVID-19.

  Дмитро Кулеба поновив своє запрошення єгипетському колезі відвідати з офіційним візитом Україну у зручний для нього час після стабілізації епідемічної ситуації.

  Довідково

  Єгипет – ключовий економічний партнер України на Африканському континенті. Загальний обсяг торгівлі товарами і послугами між Україною та Єгиптом у 2020 році становив 1,8 млрд дол. США.

  Основні статті українського експорту: зернові, чорні метали, жири та олії тваринного або рослинного походження, тютюн і його промислові замінники. Основу імпорту з Єгипту складають їстівні плоди, здебільшого, цитрусові (49,3%).

  У 2020 р. Єгипет відвідало 727 тис. українських туристів. За цим показником Україна посіла перше місце серед іноземних країн, громадяни яких відвідали Єгипет минулого року з туристичною метою.