• In English
 • Дмитро Кулеба та Пекка Хаавісто обговорили взаємодію України та Фінляндії з протидії гібридним загрозам
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 14 грудня 2020 року о 19:11


  14 грудня Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Міністром закордонних справ Фінляндії Пеккою Хаавісто.

  Ключовою темою стали пріоритети співпраці України та Фінляндії у 2021 році.

  «Я переконаний, що наступного року Україна та Фінляндія здатні сповна розкрити потенціал співпраці у боротьбі з COVID-19, протидії гібридним загрозам, збільшенні обсягів торгівлі та інвестицій, реформуванні освіти», — зауважив Дмитро Кулеба.

  Міністри домовилися започаткувати на рівні зовнішньополітичних відомств діалог у сфері протидії гібридним загрозам: «Україна має безцінний практичний досвід протидії агресії у всіх її вимірах: не лише військовому, але й інформаційному, економічному, соціальному та культурному. У свою чергу Фінляндія є одним із провідних європейських центрів аналізу гібридних загроз. Обмін досвідом та координація у цій сфері зміцнить національну безпеку як України та Фінляндії, так і їхніх партнерів», — підкреслив глава МЗС України.

  Міністри обговорили кроки України та Фінляндії задля боротьби із пандемією та домовилися співпрацювати в питанні поставки вакцини проти COVID-19.

  Дмитро Кулеба поінформував Пекку Хаавісто про створення Кримської платформи та її пріоритети, запросив Фінляндію взяти участь в установчому саміті Кримської платформи наступного року.

  Міністр особливо відзначив внесок Фінляндії у розвиток української освіти в рамках проекту «Фінська підтримка реформи української школи».

  Насамкінець Дмитро Кулеба висловив вдячність Фінляндії за незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних кордонів, підтримку євроінтеграції нашої держави.

  Довідково

  У березні 2018 року уряди України та Фінляндської Республіки підписали у Києві Угоду про реалізацію проекту «Фінська підтримка реформи української школи». Проект розрахований на 4 роки (2018-2022) та передбачає залучення 6 млн євро технічної допомоги Уряду Фінляндії на підтримку реформування загальної середньої освіти в Україні. Передовий досвід Фінляндії у сфері освіти вже впроваджується в Україні у рамках концепції «Нова українська школа».