• In English
 • Дмитро Кулеба та Ольта Джачка домовилися активізувати відносини України та Албанії
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 03 червня 2021 року о 15:27

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову із Міністром з питань Європи та закордонних справ Республіки Албанія Ольтою Джачкою.

  Глави української та албанської дипломатії узгодили кроки задля активізації відносин України та Албанії в політичній, торговельній, культурній та туристичній сферах. Вони обмінялися запрошеннями здійснити обмін візитами у прийнятні для обох сторін терміни.

  Дмитро Кулеба детально розповів Ольті Джачці про підготовку саміту Кримської платформи та урочистостей в рамках відзначення 30-ї річниці Незалежності України 23-24 серпня, запросив керівництво Албанії взяти в них участь.

  Співрозмовники приділили окрему увагу збільшенню обсягів торгівлі України та Албанії, яка за підсумками 2020 року склала 36,8 млн. дол. США. У цьому контексті міністри домовилися провести до кінця року перше засідання Міжурядової українсько-албанської комісії з питань торговельно-економічної співпраці.

  Дмитро Кулеба та Ольта Джачка позитивно відзначили високий рівень взаємодії та взаємної підтримки двох держав в рамках міжнародних організацій, домовилися провести консультації Міністерств закордонних справ для подальшої координації позицій в ООН.

  Глава МЗС України подякував його албанській колезі за відкритість Албанії до українських туристів, зокрема відсутність вимоги ПЛР-тесту при в'їзді до країни.