• In English
 • Дмитро Кулеба та Луїджі Ді Майо обговорили активізацію відносин України та Італії
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 10 червня 2021 року о 15:28

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори із Міністром закордонних справ та міжнародного співробітництва Італійської Республіки Луїджі Ді Майо, який відвідує Україну з офіційним візитом.

  Глави української та італійської дипломатії обговорили кроки задля активізації відносин України та Італії в політичній, торговельній, інвестиційній, гуманітарній та культурній сферах.

  “Наші держави поєднують багаторічні зв'язки дружби та взаєморозуміння. Італія залишається важливим політичним та торговельним партнером України. Ми не хочемо на цьому зупинятися і прагнемо більшого. Настав час наповнити українсько-італійське співробітництво новим практичним змістом на благо наших народів”, — наголосив Дмитро Кулеба.

  Український Міністр подякував італійському колезі за підтримку Італією незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України на тлі російської агресії як на двосторонньому рівні, так і в рамках Європейського Союзу, зокрема його санкційної політики.

  Дмитро Кулеба та Луїджі Ді Майо приділили особливу увагу європейській та євроатлантичній інтеграції нашої держави.

  “Хочу чітко наголосити на тому, що Італія визнає європейські прагнення України і буде всебічно підтримувати її на цьому шляху”, - заявив глава МЗС Італії.

  Він запевнив у готовності його країни і надалі сприяти внутрішнім трансформаціям в Україні, зокрема розбудові її антикорупційної інфраструктури. Луїджі Ді Майо високо оцінив земельну реформу та реформу українського банківського сектору.

  Міністри скоординували позиції України та Італії напередодні засідань G-7 та НАТО. Вони погодилися, що питання російської агресії проти України має стати однією із ключових тем зустрічей світових лідерів.

  У цьому контексті Глава МЗС України розповів про актуальну ситуацію в зоні російсько-українського збройного конфлікту, в тимчасово окупованому Криму та вздовж українських кордонів.

  Міністри також обговорили підготовку до інавгураційного саміту Кримської платформи.

  Окремою темою зустрічі став розвиток контактів між людьми. “Я звернувся до Уряду Італії, щоб ця країна відкрилася для українських туристів. Ми хочемо бачити більше українських туристів в Італії та більше італійських туристів в Україні", — заявив Дмитро Кулеба.

  Міністри підтвердили готовність України та Італії підписати найближчим часом нову угоду про взаємне визнання посвідчень водія.

  Дмитро Кулеба і Луїджі Ді Майо високо оцінили роль української громади Італії в контексті зміцнення взаємовигідних відносин двох країн.