• In English
 • Дмитро Кулеба та Анн Лінде обговорили безпекову ситуацію на Донбасі та в Криму
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 19 січня 2021 року о 17:56

  19 січня Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів переговори з діючою Головою ОБСЄ, Міністром закордонних справ Королівства Швеція Анн Лінде у рамках її робочого візиту до України.

  Міністр і головуюча ОБСЄ обговорили безпекову ситуацію на тимчасово окупованих територіях України та зусилля з мирного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту.

  Дмитро Кулеба відзначив важливість ефективного залучення ОБСЄ до реагування на безпекові виклики в Європі, основний з яких складає російська агресія проти України, що триває у Криму та на Донбасі. Міністр наголосив на необхідності забезпечити виконання Росією домовленостей в Тристоронній контактній групі та у Нормандському форматі.

  “Важливо, що врегулювання російсько-українського збройного конфлікту як основної загрози європейській безпеці залишається пріоритетним на порядку денному Шведського головування в ОБСЄ у 2021 році. Україна виконала зобов’язання, взяті на саміті в Парижі, але ми не бачимо взаємності з боку РФ. Розраховуємо, що Шведське головування в ОБСЄ відіграє важливу роль в зміні цієї ситуації на краще та мотивуванні РФ до конструктивної роботи”, - наголосив він.

  Міністр зауважив, що мандат Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні охоплює всю територію України в рамках її міжнародно визнаних кордонів, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь. Він наголосив, що необхідно забезпечити безперешкодний та повний доступ персоналу СММ ОБСЄ до Криму, як цього вимагає схвалена 16 грудня 2020 року Генеральною Асамблеєю ООН оновлена резолюція 75/192 «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна».

  “Започаткування дистанційного моніторингу ситуації в Криму давно назріло. СММ ОБСЄ має можливості для запуску такого механізму і може здійснювати дистанційний аналіз ситуації на окупованих територіях Автономної Республіки Крим та міста Севастополь”, - відзначив Міністр.

  Дмитро Кулеба окремо наголосив на важливості забезпечення безперешкодного доступу СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

  Міністри приділили окрему увагу широкому спектру питань порядку денного українсько-шведських відносин, взаємодії України і Швеції у рамках міжнародних організацій.

  Дмитро Кулеба та Анн Лінде також обговорили координацію зусиль з протидії поширенню пандемії COVID-19 та вакцинації населення.

  Міністр висловив особливу вдячність Анн Лінде за її підпис і активну участь у підготовці листа групи міністрів закордонних справ країн ЄС на адресу Євросоюзу з проханням надати підтримку східним партнерам ЄС, зокрема Україні, в отриманні вакцини, яка є в розпорядженні ЄС. Глава МЗС переконаний, що Україна і ЄС і надалі ефективно співпрацюватимуть у боротьбі з пандемією коронавірусу.

  У середу, 20 січня, діюча Голова ОБСЄ відвідає разом з Міністром закордонних справ України зону проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі, де особисто ознайомиться з діяльністю Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та наслідками збройної агресії Російської Федерації проти нашої держави.