• In English
 • Дмитро Кулеба: Спільні кроки задля стримування РФ будуть ключовою темою України на міністерській зустрічі НАТО у Ризі
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 25 листопада 2021 року о 12:14

  Участь України у міністерській зустріч НАТО у Ризі надсилає сигнал РФ на тлі військових погроз з її боку, дозволить обговорити спільні кроки задля стримування агресивних намірів Москви та дає можливість узгодити позиції і очікування напередодні Мадридського саміту НАТО у 2022 році. 

  Про це Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив на онлайн-брифінгу у четвер, 25 листопада. 

  Міністр повідомив, що 30 та 1 листопада візьме участь у засіданні міністрів закордонних справ держав-членів НАТО у Ризі на тему безпеки ширшого Чорноморського регіону. 

  “Ключовою темою мого візиту буде чергове загострення у зв’язку із нарощуванням російських сил на кордоні з Україною, небезпека можливого вторгнення Росії в Україну та кроки, які ми разом із євроатлантичними партнерами робимо, аби не допустити такого сценарію”, - заявив Дмитро Кулеба.

  Він додав, що також ознайомить колег з Альянсу із прогресом внутрішніх трансформацій нашої держави на шляху її інтеграції до НАТО.

  “Запрошення України на міністерську зустріч в Ризі це дуже хороший знак. По-перше, це сигнал підтримки на тлі агресивних дій Росії. По-друге, це можливість обговорити поточну безпекову ситуацію та наші спільні дії. По-третє, це можливість узгодити позиції і очікування напередодні Мадридського саміту НАТО у 2022 році. Стратегічна участь України у міністерській зустрічі НАТО у Ризі свідчить, що завдяки нашій проактивній зовнішній політиці Україна стала більш активним учасником міжнародної політики, якого запрошують “за стіл” для обговорення та вирішення ключових питань”, - розповів Дмитро Кулеба.

  Глава МЗС України нагадав, що Стратегія зовнішньополітичної діяльності визначає вступ України до НАТО одним з ключових пріоритетів. 

  “Ми працюємо над його втіленням і досягненням консенсусу всередині Альянсу з цього питання. Це довга робота, але ми маємо її робити, робити системно і саме для цього у нас і з’явилася, вперше за тридцять років, комплексна Стратегія зовнішньої політики. Вона є не просто документом: це інструмент, що дозволяє втілювати масштабні завдання завдяки системній довгостроковій роботі”, - підсумував він.