• In English
 • Дмитро Кулеба про приєднання до «Партнерства Біарріц»: Україна віддана захисту прав людини та боротьбі з дискримінацією
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 12 вересня 2020 року о 13:48


  11 вересня у Міністерстві закордонних справ України відбувся урочистий захід, присвячений приєднанню України до «Партнерства Біарріц». Участь у заході взяли: дружина Президента України Олена Зеленська, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

  Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен вручив Міністру закордонних справ офіційний лист про прийняття України до «Партнерства Біарріц». Віце-прем’єр-міністр Ольга Стефанішина презентувала огляд зобов’язань України в контексті приєднання до Партнерства, а пані Генеральний секретар Глобального Форуму ООН Жінки Дельфін О звернулася до учасників заходу з вітальним відеозверненням.

  Глава МЗС України відзначив зусилля Франції у започаткуванні та ідейному натхненні «Партнерства Біарріц», а також проактивну роль Американського головування у Групі Семи у його створенні.

  «Цей крок вчергове підтверджує відданість України захисту прав людини, боротьбі з усіма формами дискримінації, як це належить сучасній країні, яка рухається до членства в ЄС і НАТО», — заявив Дмитро Кулеба.

  Він також висловив вдячність представникам країн Групи Семи — послам Великої Британії, Канади та Швеції в Україні за послідовну підтримку «Партнерства Біарріц», міжнародним організаціям Програмі Розвитку ООН, Фонду Народонаселення ООН, ООН Жінки та ЮНІСЕФ за глибоку інституційну співпрацю.

  «Успішна співпраця з нашими міжнародними партнерами, зокрема, з Програмою розвитку ООН, надає важливий імпульс системним перетворенням у дипломатичній службі України. Це шлях до дипломатії рівних можливостей, двері якої відкриті для чоловіків і жінок на рівних умовах», — зауважив Міністр закордонних справ.

  Довідково

  Лідери країн Групи семи (G7) на саміті в місті Біарріц (Франція) 25 серпня 2019 року під головуванням Президента Франції Еммануеля Макрона заснували «Партнерство Біарріц». Його мета — посилити відповідальність та консолідувати зусилля міжнародної спільноти задля досягнення рівності жінок і чоловіків.

  Україна бере на себе зобов’язання у п’яти сферах: розвиток безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення; навчання дітей принципів рівності жінок і чоловіків; запобігання насильству; зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків; створення більших можливостей для чоловіків піклуватися про дітей.