• In English
 • Дмитро Кулеба підбив підсумки першого дня роботи конференції українських послів
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 17 грудня 2020 року о 22:37

  17 грудня пройшов перший день онлайн-конференції керівників закордонних дипломатичних установ України «Прагніть більшого».

  Президент України Володимир Зеленський окреслив пріоритети зовнішньої політики України.

  Однією з ключових сфер, за словами Глави Української держави, має стати продовження зусиль на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції України та просування українського експорту.

  «Вперше відбулася настільки щира і предметна, жива розмова Президента з керівниками закордонних дипломатичних установ. Це був не церемоніальний виступ, а справді розмова. Посли – це гвардія Президента, адже він, за Конституцією, керує зовнішньополітичною діяльністю. Нам дуже важлива така фундаментальна розмова між «дипломатичним головнокомандувачем» та командирами «дипломатичних бригад» України по всьому світу», - відзначив Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

  Міністр розповів, як українські дипломати працюватимуть над реалізацією визначених Президентом завдань: «В українського дипломата є три ключові завдання: захищати інтереси держави, сприяти українському бізнесу та допомагати українським громадянам».

  Дмитро Кулеба нагадав, що серед ключових зовнішньополітичних пріоритетів Президента - зміцнення безпеки нашої держави, збереження і посилення санкцій проти держави-агресора Росії, чіткі завдання щодо незмінного подальшого курсу європейської та євроатлантичної інтеграції.

  Дмитро Кулеба наголосив, що економічні показники і вихід українських товарів на зовнішні ринки стануть ключовими критеріями оцінки роботи закордонних дипломатичних установ.

  Глава МЗС України також відзначив, що одним з пріоритетів роботи наступного року стане розробка та втілення принципово нової політики щодо взаємодії із закордонними українцями.