• In English
 • Дмитро Кулеба обговорив із делегацією Конгресу США протидію Північному потоку - 2 та подальшу інтеграцію України до НАТО
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 02 червня 2021 року о 17:45

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори із двопартійною конгресовою делегацією Сполучених Штатів Америки, сенаторами Жінн Шахін, Робом Портманом та Крістофером Мерфі, які перебувають в Україні з робочим візитом.

  Міністр відзначив особистий внесок сенаторів у зміцнення багаторічної двопартійної та двопалатної підтримки України в Конгресі США, висловив вдячність за ініціювання законодавчих актів, які посилюють обороноздатність України та сприяють втіленню важливих реформ.

  Глава американської делегації, сенатор Жінн Шахін запевнила у готовності Конгресу США й надалі підтримувати Україну у боротьбі проти російської агресії, здійсненні демократичних трансформацій, які посилюють стійкість Української держави, подальшій євроатлантичній інтеграції нашої держави.

  Глава української дипломатії приділив окрему увагу безпековим викликам російського геополітичного проекту Північний потік - 2 та наголосив на необхідності докласти всіх зусиль, аби не допустити його втілення.

  “Це поганий проект для України, для Європи та для США. Нашій державі він несе не лише економічні, але і безпекові та політичні загрози. Втіленням цього проекту Росія прагне дискредитувати Захід в очах українців і за межами нашої держави. У наших спільних інтересах - перешкодити цим планам”, - заявив він.

  Дмитро Кулеба наголосив на важливості надання НАТО чітких перспектив на шляху євроатлантичної інтеграції України, зважаючи на безпекові виклики у регіоні.

  Дмитро Кулеба поінформував співрозмовників про безпекову ситуацію навколо кордонів України та на тимчасово окупованих територіях нашої держави, та запевнив у відданості української влади забезпеченню незалежності антикорупційних органів, зміцненню верховенства права, продовженню важливих реформ.

  Сторони приділили особливу увагу шляхам посилення політико-безпекової взаємодії України та США та зміцнення обороноздатності нашої держави.