• In English
 • Дмитро Кулеба наполягає на доставці в Україну “чорних скриньок” збитого в Ірані літака МАУ та виплаті компенсацій
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 27 квітня 2020 року о 12:51

  Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з іранським колегою Мохаммадом Джавадом Заріфом.

  Основними темами стали розслідування збиття літака Міжнародних авіаліній України рейсу PS752 та виплата компенсацій родинам жертв.

  Міністр закордонних справ Ірану зауважив, що заява одного з іранських депутатів, яка раніше збурила громадську думку в Україні, не відповідає дійсності та офіційній позиції Ірану і вже отримала відповідну правову оцінку. Він також нагадав, що ряд осіб вже були затримані у ході розслідування.

  Мохаммад Джавад Заріф запевнив Дмитра Кулебу, що Іран прагне якнайшвидше розслідувати трагедію, з’ясувати всі її обставини, встановити винних у тому, що сталося, і притягнути їх до відповідальності.

  Дмитро Кулеба зауважив, що Україна налаштована на подальший діалог із метою з’ясування всіх обставин трагедії, притягнення винних до відповідальності та виплати належних компенсацій рідним та близьким жертв катастрофи.

  Глава МЗС окремо підкреслив, що наполягає на доставці, відповідно до Чиказької конвенції, бортових самописців до України, з подальшим рішенням щодо місця їх розшифрування та дослідження за участі країн, громадяни яких загинули внаслідок трагедії.

  Співрозмовники також обговорили пандемію COVID-19 та зусилля двох країн задля протидії поширенню вірусу.

  Довідково

  Пасажирський літак Boeing 737-800NG авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” рейсу PS752 був збитий невдовзі після вильоту з Тегерану 8 січня 2020 року. Всі 176 людей, які були на борту, загинули. 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед них - громадяни семи країн, зокрема, 11 українців (усі 9 членів екіпажу і 2 пасажирів).