• In English
 • Дмитро Кулеба: МЗС розвиває успіх Кримської платформи та перетворює її на постійно діючий, впливовий формат
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 02 грудня 2021 року о 18:27

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів окремий захід “Кримська платформа: Рух вперед” на полях 28-го засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ.

  Співорганізаторами заходу разом з Україною виступили Албанія, Болгарія, Канада, Хорватія, Чехія, Данія, Естонія, Франція, Грузія, Німеччина, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Чорногорія, Нідерланди, Норвегія, Словаччина, Швейцарія, Румунія, Туреччина, Велика Британія, Сполучені Штати Америки.

  В заході взяли участь високі іноземні гості: міністри закордонних справ Канади, Латвії, Литви, Естонії, Румунії, Чехії, представники зовнішньополітичних відомств  Грузії, Туреччини, ЄС, США, Німеччини. 

  Дмитро Кулеба представив елементи довгострокової діяльності Кримської платформи та спільних дій країн-учасниць на п’ятьох пріоритетних напрямах: політика невизнання, санкції, безпека, права людини та міжнародне гуманітарне право, економічні та екологічні наслідки окупації. Міністр підбив перші підсумки роботи з формування внутрішньої архітектури нового координаційного механізму.

  «Установчий саміт Кримської платформи в Києві був історичною подією. Нині ми активно розвиваємо його успіх та перетворюємо Кримську платформу на постійно діючий, впливовий формат», — підкреслив Дмитро Кулеба. 

  Глава української дипломатії запропонував низку пріоритетних проектів в рамках Кримської платформи, серед яких розробка сучасної політики невизнання спроби анексії; посилення ефективності санкцій; налагодження швидкої та скоординованої міжнародної реакції для захисту прав людини, захисту української та кримськотатарської ідентичності, культурної спадщини в Криму; дослідження економічних збитків від окупації та моніторингу стану довкілля.

  Міністр підкреслив важливість розвитку експертної дипломатії та співпраці МЗС із Експертною мережею Кримської платформи. 

  У заході також взяла участь координаторка робочої групи Експертної мережі Кримської платформи з прав людини Ольга Скрипник та координаторка робочої групи Експертної мережі з питань безпеки Аліна Фролова, які представили бачення неурядового сектору щодо сучасних викликів на правозахисному та безпековому напрямах діяльності Кримської Платформи та шляхів їхнього подолання.

  «Ми бачимо, що світу не байдуже до окупації та спроби анексії Криму. Спільними зусиллями ми доб’ємося, щоб ця небайдужість перемогла, а Крим повернувся до України», - підсумував Дмитро Кулеба.