• In English
 • Дмитро Кулеба: Ми започаткували оборонний діалог України та Бразилії, аби відкривати нові можливості торгівлі та експорту
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 01 грудня 2020 року о 11:09

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь у відкритті Першого Діалогу оборонної промисловості між Україною та Бразилією у Києві.

  Дмитро Кулеба відзначив, що за останні два роки були значно активізовані контакти між Україною та Бразилією на всіх рівнях. Свідченням цього стала нещодавня телефонна розмова президентів Володимира Зеленського і Жаіра Болсонаро, у ході якої глави держав обговорили широке коло питань, зокрема співпрацю у військово-технічній та оборонній сфері.

  Міністр підкреслив, що започаткування оборонного діалогу - це складова пріоритетного напряму діяльності Міністерства закордонних справ з відкриття нових можливостей для українських компаній і промисловості.

  «Сьогодні ми започаткували нову сторінку співробітництва України та Бразилії у сфері оборонної промисловості. Це нові можливості для українського експорту та торгівлі», — зауважив він.

  За словами Міністра, співробітництво України та Бразилії не має обмежуватися лише двосторонньою торгівлею, але і передбачати амбітні плани спільного виходу на ринки третіх країн, зокрема в Латинській Америці, Азії, Африці та Європі.

  «Цей діалог закладає надійну основу для взаємовигідного довготривалого співробітництва між представниками оборонних відомств і підприємств наших двох країн», — зазначив Міністр.

  Дмитро Кулеба заявив, що консультації з бразильською стороною вже засвідчили зацікавленість бразильських підприємств сфери оборонно-промислового комплексу у встановленні діалогу з Україною: «Такий діалог Бразилія веде тільки з п’ятьма країнами: Аргентина, США, Португалія, Франція та Індія».

  Міністр нагадав, що минулого місяця провів відеоконференцію з бразильським колегою, Міністром закордонних справ Ернесто Араужо. Тоді співрозмовники підтвердили обопільну налаштованість всебічно розвивати та поглиблювати відносини стратегічного партнерства.

  За його словами, потужним поштовхом для розвитку українсько-бразильського партнерства має послужити візит Президента Бразилії в Україну, який планується провести наступного року: «Він має відкрити нову сторінку у двосторонніх відносинах».

  «Ми започатковуємо діалог між об’єднаннями промисловців та підприємців двох країн, між космічними відомствами, активно готуємо чергове засідання Українсько-бразильської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва»,— додав він.