• In English
 • Дмитро Кулеба: «Квадрига» зміцнює військово-політичну співпрацю України та Туреччини і безпеку Чорноморського регіону загалом
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 13 жовтня 2021 року о 13:16

  Розвиток військово-політичної співпраці Києва та Анкари у форматі “Квадриги” та втілення масштабних економічних проектів зміцнюють не лише Україну та Туреччину, але і безпеку Чорноморського регіону загалом.

  Про це Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив у середу, 13 жовтня, під час онлайн-брифінгу.

  “Україна та Туреччина працюють над розвитком стратегічного партнерства та одного з наших нових форматів міжнародної взаємодії, “Квадриги”. У цьому форматі ми зміцнюємо військово-політичну співпрацю України та Туреччини і безпеку Чорноморського регіону загалом”, - заявив Міністр.

  Міністр підкреслив, що серед регіональних альянсів та нових міжнародних форматів України, до яких входять Люблінський трикутник, Асоційоване тріо, Кримська платформа, саме “Квадрига” з Туреччиною має найбільш яскраво виражений безпековий вимір.

  Дмитро Кулеба підсумував результати переговорів 7-8 жовтня у Львові з Міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу:

  • Рада стратегічного партнерства під головуванням президентів України та Туреччини відбудеться у Києві на початку 2022 року;
  • Засідання “Квадриги” відбудеться у грудні 2021 року в Анкарі;
  • До кінця 2021 року Україна та Туреччина проведуть засідання Спільної комісії з торговельно-економічного співробітництва;
  • Туреччина готова працювати разом з Україною над залученням нових країн до Кримської платформи;
  • Підписано план консультацій між МЗС на 2022-2023 роки;
  • Відбулась домовленість створити спільну українсько-турецьку комісію комісію історичних досліджень під егідою глав МЗС.

  В рамках “Квадриги” Україна та Туреччина опрацюють можливість масштабних спільних проектів у літакобудуванні з використанням потужностей Державного підприємства “Антонов”. На засіданні в Анкарі також йтиметься про подальший розвиток військово-технічної співпраці у виробництві безпілотників “Bayraktar”.

  “Україна та Туреччина виступають як два потужних партнери, які зміцнюють один одного. Ми об’єднуємо унікальні українські технології виробництва двигунів і турецькі технології виробництва безпілотників для створення досконалих апаратів Bayraktar”, - заявив Дмитро Кулеба.

  Міністр нагадав, що Україна та Туреччина переходять до створення центрів тестування, тренування та сервісу, рухаються до виробництва безпілотників “Bayraktar” в Україні.