• In English
 • Дмитро Кулеба: Канада готова разом з Україною працювати над стримуванням Росії від подальших агресивних дій
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 01 грудня 2021 року о 19:46

  На полях засідання Північноатлантичної ради НАТО у Ризі Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та Міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі домовилися про подальше зміцнення особливого партнерства України та Канади.

  Дмитро Кулеба детально поінформував канадську колегу про безпекову ситуацію на тимчасово окупованих територіях і вздовж кордону нашої держави та ознаки підготовки Росії до можливого нового вторгнення в Україну.

  Глави української та канадської дипломатії обговорили конкретні кроки у рамках комплексного пакету стримування Росії від подальших агресивних дій.

  «Якщо в Росії бачитимуть, що Захід серйозно ставиться до нинішньої ситуації та готовий на рішучі дії, вони двічі подумають перед тим, як вдаватися до будь-яких військових авантюр», — наголосив Дмитро Кулеба.

  Дмитро Кулеба висловив вдячність канадській стороні за готовність працювати разом з Україною над стримуванням Росії від подальших агресивних дій.

  Глава української дипломатії висловив особливу вдячність Канаді за тверду та непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України конкретними діями, зокрема багаторічну участь в операції UNIFIER, яка ефективно посилює Збройні Сили України.

  Керівники зовнішньополітичних відомств обговорили подальшу безпекову та оборонну співпрацю Канади та України.

  Міністри скоординували спільну позицію до наступного етапу проведення переговорів з Ісламською Республікою Іран щодо притягнення до відповідальності винних у збитті літака PS752. Міністри домовилися і надалі зберігати єдність Міжнародної групи з координації допомоги жертвам рейсу PS752 у боротьбі за встановлення справедливості для жертв трагедії та їхніх рідних.