• In English
 • Дмитро Кулеба: Естонія - важливий партнер України на її шляху до ЄС і НАТО
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 19 травня 2021 року о 14:19

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся із Прем’єр-міністром Естонії Каєю Каллас, яка перебуває в Україні з офіційним візитом.

  Дмитро Кулеба висловив вдячність главі естонського Уряду за непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, солідарність на тлі загострення Російською Федерацією безпекової ситуації на тимчасово окупованих територіях нашої держави та поблизу українських кордонів.

  Він високо оцінив взаємодію двох країн в рамках міжнародних організацій, зокрема в контексті непостійного членства Естонії в Раді Безпеки ООН в 2020-2021 роках.

  Очільник української дипломатії відзначив важливість відвідування 18 травня Каєю Каллас лінії розмежування в Луганській області та ознайомлення із роботою КПВВ “Станиця Луганська” для отримання безпосередньої інформації про ситуацію в зоні російсько-українського збройного конфлікту. Дмитро Кулеба підтвердив рішучість України в досягненні політико-дипломатичного врегулювання конфлікту, незважаючи на зусилля РФ підірвати цей процес.

  “Нещодавня російська ескалація зіграла проти самої Росії: міжнародна спільнота висловила безпрецедентну підтримку Україні, а питання російської агресії знову вийшло на активний міжнародний порядок денний. Альтернативи виконанню Росією своїх зобов’язань в рамках Мінських домовленостей та підсумків Паризького саміту лідерів держав Нормандського формату немає”, - наголосив глава МЗС України.

  Дмитро Кулеба зазначив, що Естонія залишається важливим партнером України на її шляху до ЄС і НАТО. Зі свого боку, естонський Прем'єр-міністр підтвердила готовність і надалі сприяти трансформаціям в нашій державі для просування її європейського та євроатлантичного майбутнього.

  Окремою темою зустрічі стали зусилля з деокупації Криму та підготовка до інавгураційного саміту Кримської платформи 23 серпня в Києві.