• In English
 • Дмитро Кулеба: Експорт зеленого водню з України до ЄС є великим політичним проектом та інструментом євроінтеграції
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 30 вересня 2021 року о 12:13

  Україна готова стати ключовим постачальником зеленого водню до Європейського Союзу і розглядає розвиток водневої енергетики як великий європейський політичний проект та інструмент євроінтеграції нашої держави.

  Про це Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив у четвер, 30 вересня, на онлайн-брифінгу.

  “Ми думаємо про нові можливості для України, які зміцнять її енергетичну безпеку, економіку та безпеку загалом. Таку можливість надає зелений водень. Розвиток водневої енергетики в Україні є не просто створенням альтернативного джерела енергії, а великим політичним європейським проєктом, який здатен кардинально змінити розклад сил і альянсів на європейському континенті”, - заявив Міністр.

  Дмитро Кулеба запевнив, що особисто докладатиме всіх зусиль, щоб Україна не змарнувала свій історичний водневий шанс: “Ми у жодному разі не маємо розглядати зелений водень як суто економічний проект. Це великий політичний проект і дуже серйозний інструмент європейської інтеграції України. Експортом зеленого водню ми зв’яжемо економіки України та країн ЄС нерозривним вузлом”.

  Міністр акцентував на стратегічній важливості водневої співпраці для зміцнення стратегічного партнерства України та ФРН: “Україна у відносинах з Німеччиною може зайняти місце, яке зараз займає Росія, коли йдеться про постачання газу”.

  Глава МЗС України звернув увагу на стрімкий розвиток водневої енергетики України: Нафтогаз України підписав з німецькою RWE угоду про співпрацю з постачання в Німеччину водню, чотири оператори газотранспортних систем з України, Німеччини, Словаччини та Чехії представили спільну ініціативу "Центральноєвропейський водневий коридор", а Українська воднева асоціація привезла в Україну перший водневий автомобіль.

  “Дуже приємно бачити, що ми вже нині творимо майбутнє. Україна мислить не лише сьогоднішнім днем, але й завтрашнім. Розвиває технології, які визначатимуть енергетичне співробітництво у майбутньому. Водень - це технологія завтрашнього дня, якою потрібно займатися вже сьогодні”, - підсумував він.