• In English
 • Для відновлення дорожньої інфраструктури Луганщини залучаємо партнерів з МБРР та ЄІБ, - Владислав Криклій
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 18 листопада 2020 року о 16:22

  Для реалізації проекту з відновлення дорожньої інфраструктури Луганщини – «Східна Україна: возз’єднання, відновлення та відродження (Проект 3В)» Міністерство інфраструктури України залучає партнерів із Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

  «Азовський та східний регіон залишаються для України одним із пріоритетів відновлення інфраструктури. Відібрані ділянки доріг Луганської області, які будуть оновлені в рамках цього проекту, були запроектовані ще у 50-60-х роках минулого століття, і звісно наразі не відповідають фактичному навантаженню та інтенсивності дорожнього руху. Окремі ділянки доріг зі слабкими ґрунтами чи існуючими ураженнями під час експлуатації руйнуються практично щодоби. І це попри війну і розруху, спричинену російською агресією. Вкотре дякую нашим міжнародним партнерам за постійну підтримку України у реалізації таких важливих проектів та створенні сучасної та якісної інфраструктури для людей. Ми очікуємо підписати відповідні фінансові угоди до кінця року, щоб вже навесні розпочати роботи», - зазначив очільник Міністерства.

  За його словами, впровадження цього проекту сприятиме розбудові інфраструктури Луганщини. Найважливіше – результати проекту вже зовсім скоро зможуть відчути на собі мешканці східного регіону, а жителі тимчасово окупованих територій будуть знати, що Україна змінюється і дбає про своїх громадян.

  У рамках Проекту ЗВ на відновлення доріг у Луганській області Україна отримає 65 млн доларів США позики від МБРР та 100 млн євро позики від ЄІБ. Вони будуть спрямовані на

  капітальний і поточний середній ремонти ділянок автошляхів:

  - Н-26 Чугуїв-Мілове;

  - Р-66 КПП «Демино-Олександрівка»-Сватове-Лисичанськ-Луганськ;

  - Т-13-02 КПП «Танюшівка» – Старобільськ – Бахмут.

  Всього у рамках вищезазначеного проекту буде оновлено близько 183 км автошляхів загального користування державного значення в Луганській області.

  Нагадаємо, раніше Україна і Світовий Банк домовилися про надання позики у розмірі 65 млн доларів США на оновлення дорожньої інфраструктури Луганщини у рамках реалізації нового проекту «Східна Україна: возз’єднання, відновлення та відродження». Надання цієї позики також погоджено Міжнародним банком реконструкції та розвитку.