• In English
 • Для потреб медслужби Збройних Сил поставлено 30 броньованих МТ-ЛБ С, 100 санітарних авто “Богдан”, отримано 40 медичних ХАММЕРів
  Міністерство оборони України, опубліковано 16 січня 2018 року о 20:11

  У 2017 році для потреб медичної служби Збройних Сил поставлено 30 броньованих МТ-ЛБ С, 100 санітарних авто “Богдан”, отримано 40 медичних ХАММЕРів. Про це сьогодні, 16 січня, повідомив заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції генерал-лейтенант Анатолій Петренко.

  «У 2017 році за державним замовленням для потреб медичної служби Збройних Сил України поставлено 30 одиниць броньованих медичних машин МТ-ЛБ С, 100 санітарних автомобілів типу «Богдан». В рамках надання країнами-партнерами міжнародної технічної та гуманітарної допомоги для потреб Збройних Сил України отримано 40 автомобілів швидкої медичної допомоги типу ХАММЕР. Це все – спеціалізована медична евакуація та нарощення спроможностей нашої тактичної медицини», – підкреслив генерал-лейтенант Анатолій Петренко.

  Він наголосив, що торік «у галузі військової медицини  проведена велика робота. Зокрема, сформовано єдиний орган управління медичним забезпеченням – Головне військово-медичне управління, впроваджена система електронного обліку стану пацієнтів «е-Здоров’я», що сприятиме підвищенню якості медичного забезпечення Збройних Сил України».

  З метою удосконалення системи медичного забезпечення, у 2017 році нарощено можливості стабілізаційних медичних пунктів механізованих бригад, зменшено етапність у наданні кваліфікованої медичної допомоги, у батальйонах за рахунок підсилення санінструкторів профільними лікарями покращується надання медичної допомоги безпосередньо на місцях, поблизу районів ведення бойових дій цивільні лікувальні заклади підсилено лікарсько-сестринськими бригадами та спеціалізованими військовими лікарями, продовжується підготовка інструкторів з тактичної медицини.

  Анатолій Петренко повідомив, що у 2017 році у санаторно-курортних закладах Міністерства оборони України пройшли лікування та реабілітацію близько 11 тисяч осіб.

  За дорученням Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України наприкінці 2017 року було відкрито Реабілітаційний центр для військовослужбовців на Спортивно-навчальній базі Міністерства оборони України «Тисовець», що на Львівщині. Відновлення інфраструктури та будівництво об’єкта відбувалося протягом року під особистим контролем Міністра оборони України.

  «Тепер цей об’єкт Міністерства оборони України – не лише центр зимових видів спорту міжнародного значення, але й відділення психологічної та фізкультурно-спортивної реабілітації для учасників АТО. На новорічні та різдвяні свята перша група родин військовослужбовців 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців – понад десять сімей, заїхала в центр на відпочинок та реабілітацію. А 10 січня до Реабілітаційного центру прибула друга група родин військовослужбовців цієї ж бригади», – повідомив генерал-лейтенант Анатолій Петренко.