• In English
 • Для ефективної роботи майбутньої Миротворчої місії ООН в Україні потрібна консолідація світового співтовариства, - Степан Полторак
  Міністерство оборони України, опубліковано 27 лютого 2018 року о 18:32

  Для ефективної роботи майбутньої Миротворчої місії ООН в Україні потрібна консолідація світового співтовариства. На цьому сьогодні, 27 лютого, під час спілкування із представниками ЗМІ у Республіці Фінляндія наголосив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак.

  Журналістів найбільше зацікавило питання ухвалення рішення щодо створення і направлення на схід України спеціальної миротворчої Місії ООН, яка допомогла б урегулювати озброєний конфлікт, який там триває. Також у представників ЗМІ викликало резонанс обговорення ймовірності участі у цій місії фінських військовослужбовців.

  Міністр оборони України зауважив, що наша країна розраховує на ефективну роботу майбутньої Місії ООН з питань, пов’язаних із припиненням вогню на Донбасі. І пропозиція президента України – Верховного Головнокомандувача ЗС України Петра Порошенка щодо введення такого контингенту якраз свідчить, що Україна прагне мирно вирішити цей конфлікт.

  «Консолідація зусиль світового співтовариства дасть цій Місії ООН всі можливості для того, щоб створити умови для вирішення проблеми окупації частини української території», – наголосив генерал армії України Степан Полторак.

  Тим часом Міністр оборони Республіки Фінляндія Юссі Нііністьо висловився щодо імовірної участі фінських військових у згаданому миротворчому контингенті.

  Зокрема, він зауважив, що в цьому питанні однак доведеться якимось чином доходити порозуміння із Росією. За його оцінкою, до складу такої місії має входити понад 10 тисяч військових. Скільки Фінляндія зможе направити своїх представників до неї, говорити іще зарано. Глава оборонного відомства Юссі Нііністьо упевнений, що до формування цього контингенту, окрім Фінляндії, могли би долучитися такі країни, як Швеція, Швейцарія, Австрія та Ірландія, які мають відповідний авторитет та імідж у світі. 

  Представники засобів масової інформації поцікавились у глави українського оборонного відомства, чи є хвилювання з приводу рівня консолідації Євроспільноти в питанні санкцій щодо Росії, адже зараз існують різні думки з цього приводу в європейському політикумі.

  «Я маю чітке відчуття: якби європейські країни і весь світ були абсолютно єдиними в питанні запровадження санкцій проти Російської Федерації зараз, і якби такі ж санкції ухвалили під час російської агресії до Грузії, я певен, що того, що відбувається в Україні чи Сирії не було б. Якщо Путіна та Росію не зупинити в Україні, то ця їхня агресія проти своїх сусідів стане далеко не останньою», – відповів генерал армії України Степан Полторак.

  Також Міністр оборони України зазначив, що наша країна потребує партнерської допомоги, зокрема і в постачаннях різних видів озброєнь. Але вітчизняний ОПК на сьогодні досяг значного прогресу в розробці та постачанні до війська сучасних протитанкових комплексів.