• In English
 • Держводагентством узгоджено режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на грудень 2017 року
  Державне агентство водних ресурсів України, опубліковано 30 листопада 2017 року о 18:43

  30 листопада 2017 року у Держводагентстві відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на грудень 2017 року, участь у якому взяли представники Держводагентства, Мінприроди, Мінрегіону, ДСНС, Держрибагентства, Громадської ради при Держводагентстві, Українського центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ, ПрАТ «Укргідроенерго», ДП НЕК «Укренерго», Укргідрометцентру, ДП «Укрводшлях», ДП «Енергоринок» та Дніпровського БУВР.

  Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у грудні 2017 року, а також пропозиції учасників комісії щодо режиму роботи дніпровських та дністровських водосховищ у грудні 2017 року.

  За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у грудні 2017 року очікується в середньому 940 куб. м/с, або 103% від норми.

  Протягом грудня каскад дніпровських водосховищ працював у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 29 листопада його наповнення складає 86,7% від проектного.

  Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на грудень, розрахунків АСУБ-Дніпро та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, комісією встановлено оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у грудні 2017 року.

  Детальніше:

  Зокрема, по Київському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах та за рахунок спрацювання. Станом на 1 січня середньодобовий рівень води у водосховищі має бути в межах 102,40-102,30 м БС. Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва не більше ніж 0,8 метра.

  По Канівському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом грудня має бути в межах 91,45-91,35 м БС.

  По Кременчуцькому водосховищу ГЕС працює з поступовим економним спрацюванням. Станом на 1 січня рівень води у водосховищі має бути в межах 78,90-78,80 м БС.

  По Кам’янському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 куб. м/с, відповідно до санітарних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі витримується в межах 63,5-64,0 м БС.

  По Дніпровському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі, викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС, допускається до 0,7 м нижче від НПР (51,4 м БС).

  По Каховському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 січня рівень води має бути в межах 15,40-15,30 м БС.

  За інформацією Укргідрометцентру, водність р. Дністер у вхідному створі Дністровського водосховища у грудні очікується в межах 120-180 куб. м/с, або 78% від норми.

  Виходячи з гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки в басейні Дністра, комісією запропоновано для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра, враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснюється рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше ніж 120 куб м/с.

  Режим пропуску дощових паводків встановлюється у робочому порядку в кожному окремому випадку.