• In English
 • Держводагентство та Держекоінспекція підписали Меморандум про співпрацю

  Держводагентство та Держекоінспекція підписали Меморандум про співпрацю. У рамках документа партнери спільно реалізовуватимуть проекти з посилення контролю за охороною водних ресурсів.

  Як зазначив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Шахматенко, для оперативного виявлення та реагування на порушення водного законодавства Держекоінспекція має вчасно як надавати, так і отримувати дані від водників. Служби відомств будуть у режимі реального часу обмінюватися інформацією щодо стану водних ресурсів та координувати дозвільні процедури при оформленні спецводокористування.

  «Сподіваюся, що юридичне закріплення співпраці позитивно вплине на покращення ефективності діяльності Держекоінспекції та Держводагентства у сфері охорони водних ресурсів», - підкреслив Роман Шахматенко.

  Заступник Міністра Михайло Хорєв зауважив, що між відомствами вже були спроби налагодити співпрацю. «Тепер нарешті за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України між Держекоінспекцією та Держводагентством підписано Меморандум. Думаю, що це стане дієвим документом, який врегулює важелі впливу на порушників природоохоронного законодавства та тих, хто не дотримується умов виданих дозволів на спецводокористування. Забруднювач має платити за шкоду, нанесену водним ресурсам України», - акцентував Михайло Хорєв.

  Зазначимо, що за даними Держекоінспекції, лише за 6 місяців 2020 року у сфері охорони водних ресурсів було нараховано 62 мільйони збитків за порушення природоохоронного законодавства. Більшість порушень пов’язана з нераціональним використанням водних ресурсів та скидом забруднених стічних вод.