• In English
 • Держводагентство про пріоритети водної політики в Україні на наступні п’ять років
  Державне агентство водних ресурсів України, опубліковано 28 листопада 2019 року о 15:15

  Одним з головних інструментів щодо виконання Україною зобов’язань для забезпечення досягнення «доброго» стану вод є план управління річковим басейном. Про це йшлося 27 листопада під час парламентських слухань на тему «Пріоритети екологічної політики Верховної Ради України на наступні п'ять років».

  «Держводагентство впевнено крокує дорожньою картою підготовки планів управління річковими басейнами. Наразі ми на середині цього «марафону», - наголосив перший заступник Голови Держводагентства Михайло Хорєв.

  Він нагадав присутнім про запроваджені важливі та ефективні зміни у водній політиці України. Напрацьований законодавчий базис для реалізації принципів Водної Рамкової Директиви ЄС, сформований інструментарій для підготовки планів управління річковими басейнами тощо.

  Крім того, Михайло Хорєв звернув увагу учасників на створення такого ефективного інструменту для конструктивного діалогу всіх стейкхолдерів, як басейнові ради.

  «Сьогодні Держводагентством спільно з Мінекоенерго розробляються механізми, які дозволять посилити інституційну спроможність басейнових рад. А саме відкриють можливості для їх впливу на процеси узгодження та розподілення фінансування із державного бюджету на екологічні заходи», - додав Михайло Хорєв.

  Він також акцентував увагу на впровадженні європейських підходів у моніторинг якості поверхневих вод. Коротко окреслив дорожню карту поступового охоплення моніторингом усіх районів річкових басейнів. Окремо звернув увагу на створення сучасної лабораторії для дослідження вод півдня України.

  Михайло Хорєв зазначив, що саме розвиток сучасного європейського моніторингу вод стане основою для підготовки планів управління річковими басейнами, що відповідає європейським вимогам та пріоритетам діяльності Уряду.