• In English
 • Держводагентство: Обмін досвідом, напрацювання спільних рішень – запорука успішної світової політики у водному секторі
  Державне агентство водних ресурсів України, опубліковано 03 травня 2019 року о 14:15

  З цією метою у Палаці Націй у Женеві з 29 квітня по 1 травня 2019 року проходили Глобальний семінар по екосистемних підходах в адаптації до змін клімату в транскордонних басейнах та Десята зустріч Цільової групи з проблем води та клімату.

  У складі української делегації у заходах брала участь Ірина Овчаренко – Голова Держводагентства.

  Зокрема, для обговорення питань стосовно екосистемної адаптації в управлінні водними ресурсами у Женеві зібралися представники органів влади, які працюють у сфері водних ресурсів та відповідальні за адаптацію до зміни клімату на національному і транскордонному рівнях, представники неурядових та міжурядових організацій, міжнародних фінансових установ, наукових кіл, приватного сектору та інших спеціалістів.

  Під час семінару присутніми було проаналізовано екосистемні підходи і заходи по адаптації до змін клімату та сформульовано основні висновки для подальшої діяльності, також відбулись практичні заняття у групах.

  Так, українська делегація практично працювала у групі з представниками країн пострадянського простору: Республік Білорусь, Молдова та Азербайджан. У результаті учасники робочої групи дійшли висновку, що екосистемні заходи у цих країнах тільки починають розвиватись і, на жаль, не є популярними, особливо, у частині фінансування та розуміння переваг екосистемних послуг.

  У результаті спільної роботи у групах, Ірина Овчаренко відмітила, що наші країни вже мають позитивні зміни на шляху впровадження екосистемних підходів і заходів по адаптації до змін клімату, і ми маємо єдність у розумінні переваг, у тому числі економічних, від впровадження таких заходів, особливо приємно відзначити добросусідські відносини та напрацьовані спільні стратегічні документи України - Білорусі та України – Молдови.

  На Десятій зустрічі Цільової групи з проблем води та клімату обговорювалися питання привернення уваги до ролі води в адаптації до зміни клімату та пом’якшення її наслідків.

  Окрему увагу учасники Цільової групи приділили проведенню у 2020 році Всесвітнього дня води, Всесвітнього метеорологічного дня, а також Доповіді про розвиток світових водних ресурсів, які наступного року будуть присвячені проблемам води та зміни клімату.

  Варто зазначити, що упродовж Десятої зустрічі учасниками було обговорено низку важливих питань стосовно останніх досягнень в області води і зміни клімату в рамках Рамкової Конвенції Організації Об'єднаних Націй про зміну клімату та підготовку до Саміту з клімату Організації Об'єднаних Націй (23 вересня 2019 роки) тощо.