• In English
 • Держводагентство: На Дніпропетровщині долучилися до прибирання берегів річки Самара
  Державне агентство водних ресурсів України, опубліковано 21 вересня 2020 року о 08:51

  19 вересня 2020 року на березі р. Самара, що на Дніпропетровщині, Голова Державного агентства водних ресурсів України Валентин Шліхта спільно з представниками Дніпропетровської облдержадміністрації, Дніпропетровської обласної ради, Дніпропетровського аграрно-економічного університету та громадської екологічної ради при Дніпропетровській облдержадміністрації взяли активну участь у заходах у рамках екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів - 2020». Цьогорічний екоівент відбувається під егідою Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського і проводиться у всіх регіонах нашої країни.

  Самара є лівою притокою найбільшої річки України – Дніпра. Свій початок вона бере біля невеликого села Весела гора, розташованого на заході Донецької області. Довжина її складає 311 км, а площа басейну понад 22 тис. кв. км. У басейні Самари знаходиться понад 600 озер, різних за розміром, крім того, річка утворює понад тисячу ставків.

  На початку акції очільник водогосподарської галузі звернувся до всіх присутніх з такими словами: «Сьогодні, у Міжнародний день чистих берегів, я хочу звернутися до присутніх і нагадати про місця нашого відпочинку. Це береги українських водойм. Після літа вони мало нагадують мальовничі краєвиди, якими хочеться милуватися. Уявіть собі масштаби проблеми засмічення, якщо напевне немає жодної людини, яка б не викинула сміття на берег водойми.

  Всі, кому небайдужі наші українські водойми, мають можливість прибрати від сміття берег улюбленої річки чи озера!

  Тому беріть сім'ю та друзів і приходьте на береги місцевих водойм, для того, щоб пейзажі водойми знову милували око чистотою та привабливістю.

  Тож долучайтеся і продемонструйте іншим свою екологічну позицію!».

  Захід проводився з дотриманням карантинних норм та правил техніки безпеки.

  Нагадаємо, що напередодні Голова Держводагентства також провів зустріч із керівництвом Дніпропетровської облдержадміністрації, під час якої обговорювались нагальні проблемні питання щодо функціонування водогосподарської галузі даного регіону.