• In English
 • Держспецзв’язку та Міжнародний союз електрозв’язку обговорили шляхи співробітництва

  В Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України відбулася зустріч голови Європейського офісу Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ) – спеціалізованої установи ООН у сфері глобального електрозв’язку Ярослава Пондера – із заступниками Голови Держспецзв’язку Віктором Жорою та Олександром Потієм.

  У найближчі два роки заплановано проведення чотирьох основних конференцій МСЕ. Це Всесвітня асамблея стандартизації електрозв’язку, Всесвітня конференція розвитку електрозв’язку, Всесвітня конференція радіозв’язку та Повноважна конференція – вища ланка організаційного управління Союзу, засідання якого відбуваються раз на чотири роки, і під час якого держави-члени обговорюють і ухвалюють рішення щодо загальних стратегічних та фінансових планів МСЕ, розглядають та, у разі необхідності, вносять зміни до основних керівних документів МСЕ (Статут і Конвенція МСЕ, Загальні правила конференцій), а також обирають керівництво на наступні чотири роки.

  Головною метою зустрічі було обговорення участі України в зазначених заходах, адже Держспецзв’язку відповідає за виконання обов'язків України в МСЕ. Голова Європейського офісу МСЕ вказав на прогрес України у запровадженні цифрових технологій та зауважив: це – не просто політичні заяви, а реальна робота, прикладами якої є запуск цифрового паспорта і розвиток електронних сервісів, які можна отримати на єдиному порталі. Багато країн хочуть запозичити успішний український досвід діджиталізації. На його переконання, досягнення нашої країни у цій сфері є найкращими практиками, які можна експортувати до інших країн.

  Керівництво Держспецзв’язку підтвердило наміри української сторони представляти Уряд України у вищезгаданих конференціях і підкреслило, що наша країна готова ділитися з партнерами власним досвідом, а активна участь у діяльності МСЕ є кращою для цього нагодою.

  Міжнародний союз електрозв’язку (International Telecommunication Union) – спеціалізована установа ООН у сфері глобального електрозв’язку, покликана здійснювати законодавчі, управлінські, виконавчі та консультативні функції, надавати технічну підтримку, розробляти стандарти і правила у сфері електрозв’язку та формулювати рекомендації, спрямовані на активізацію розвитку телекомунікацій та підвищення якості послуг.

  До складу МСЕ належать 193 держави-члени, більше ніж 800 організацій приватного сектору і академічних установ, зокрема, компанії-виробники телекомунікаційного устаткування, розробники технічних засобів і програмного забезпечення, мережеві оператори, а також регіональні телекомунікаційні організації. Україна є членом МСЕ від 7 травня 1947 року.