• In English
  • Держспецзв'язку підтвердила інформаційну захищеність ProZorro

    Система електронних закупівель ProZorro отримала атестат відповідності комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) нормативним вимогам у цій сфері. Документ видала Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України після відповідної експертизи. Одержання атестата підтвердило захищеність електронної системи публічних закупівель від несанкціонованого доступу.

    «ProZorro є першим державним підприємством, яке отримало атестат КСЗІ на систему, що розміщується у «хмарі», – зазначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов. Для нас цей документ став підтвердженням нашої постійної роботи над захистом системи. Жодна з кібератак, які відбувалися в країні, не завдала жодної шкоди ProZorro, але ІТ-безпека залишається для нас важливим напрямом роботи».

    Наразі ІТ-інфраструктура ProZorro розміщується у «хмарі» українського дата-центру De Novo, який теж має атестат КСЗІ. Наявність такого атестата була однією із вимог при виборі дата-центру для міграції даних ProZorro з Amazon Web Service в Україну. Сьогодні в хмарному сховищі дата-центру зберігається 96 терабайт файлів системи ProZorro. Працює 150 віртуальних серверів.

    «При створенні електронної системи публічних закупівель розробники відразу робили ставку на хмарні технології. Сьогодні – це один із світових технотрендів. Хмарні технології дозволяють зосередити зусилля на розвитку ProZorro, полегшивши управління ІТ-інфраструктурою. В цьому одна із причин популярності хмарних технологій серед бізнесу, банківських та фінансових установ, ІТ-компаній», – пояснив генеральний директор ДП «ПРОЗОРРО» Василь Задворний.