• In English
 • Держсекретар Мінветеранів Людмила Дараган розповіла про своє бачення роботи Міністерства
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 12 березня 2019 року о 11:52

  «Міністерство у справах ветеранів  опікується насамперед  людьми, їхніми потребами. Тож робота Міністерства має бути побудована так, щоб ветерани мали можливість вчасно отримувати ті послуги та пільги, які для них передбачені. Я думаю, що я можу організувати цей процес у межах своєї посади», – зазначила державний секретар Міністерства у справах ветеранів  Людмила Дараган.

  Людмила Дараган виборола цю посаду на конкурсі, проведеному Національним агентством з питань державної служби.

  «Посісти таку відповідальну посаду в структурі, яка лише створюються, – чималий виклик, адже попереду чекає колосальний об’єм роботи. Перш за все це підбір кадрів. Їхня фаховість, розуміння проблематики, знання та досвід – це те, що безпосередньо впливатиме на роботу Мінветеранів», – розповідає Людмила Дараган. Вона впевнена, що найкраще розбираються в проблематиці самі ветерани, тому вони мають повне право на отримання посад у Міністерстві.  

  «Моїм обов’язком буде кар’єрний, професійний ріст тих людей, які прийдуть працювати в Міністерство. Держслужба – це конкурси, це кваліфікація, високі вимоги. На жаль, не всі люди готові до такого рівня випробувань. Але треба впроваджувати навчання, підвищувати кваліфікацію ветеранів, тоді вони отримають можливість виходити на ці конкурси і перемагати в них. Нинішні ветерани – це молоді люди, які мусять і можуть після повернення з війни працювати і знаходити себе в цивільному житті, зокрема в органах влади», – ділиться своїми планами Людмила Дараган.

  Новопризначений держсекретар готова ділитися і особистим досвідом. Адже все життя вона працює в державних органах, і як побудована робота в держструктурі, знає на практиці.

  Юрист за освітою, з 2003 року вона працювала в апараті Верховної Ради України, в Адміністрації Президента, була помічником Міністра юстиції України. Вона з посмішкою зізнається, що за такий чималий строк роботи в держструктурах, здається, вже стикнулася з усіма видами бюрократичних перепон, паперової тяганини. Вона запевняє, що її мета врахувати досвід роботи в багатьох державних структурах та максимально уникнути забюрократизованості у новоствореному Міністерстві.

  «Я знаю, як побудувати процедури таким чином, щоб вони не були болісними для звичайної людини. Як правило, люди стикаються з бюрократією і впадають «в ступор». Коли пересічній людині те чи інше відомство, структура, пропонує зануритись у написання заяв, листів тощо, ледь не половина людей вирішує, що це того не варто, і зрештою не отримує бажаного. Я маю достатній досвід, аби налагодити роботу Мінветеранів таким чином, щоб звичайна людина мала виключно позитивний досвід спілкування з державними службовцями. Керівництво державної служби – це керівництво людьми,  створення такої структури, команди, яка буде вболівати за кожну людину, яка до нас звернеться, і за кожну проблему, а не просто підписувати папери і передавати їх далі. Ми маємо створити дійсно вмотивовану команду», – ділиться планами Людмила Дараган.

  Шлейф бюрократії держорганів, їх недоступність пересічному громадянину та абсолютна закритість перед споживачем – це теж частина системи з минулого. Але Людмила Дараган впевнена, що новостворене Міністерство вже обрало зовсім інший –відкритий, сучасний – шлях побудови та налагодження роботи Міністерства у справах ветеранів. Тепер головне – це зберегти і зацементувати у всій діяльності Мінветеранів, що, власне, і буде однією з задач держсекретаря.