• In English
  • Держрибагентство: Загальний вилов водних біоресурсів в умовах війни склав 33,8 тис. тонн

    Держрибагентство продовжує інформувати про результати роботи Держрибагентства за 2022 рік. Сьогодні йтиметься на обсягах вилову водних біоресурсів підприємствами рибної галузі.

    Так, унаслідок військового вторгнення рф загальний вилов водних біоресурсів зазнав значного негативного впливу та скоротився майже на 40 тис. тонн. Всього протягом 2022 року було добуто лише 33,8 тис. тонн водних біоресурсів, що становить 46 % відповідно до показника 2021 року.

    Часткова або повна заборона навігації на значних за площею рибогосподарських водних об’єктах України – вагомі формуючі фактори промислового рибальства у минулому році. При цьому промисел в Азовському та Чорному морях був фактично заблокований, за виключенням певних ділянок у межах Миколаївської та Херсонської областей.

    У результаті цього промисловими рибалками у рибогосподарських водних об'єктах та на континентальному шельфі України у 2022 році добуто всього 10,1 тис. тонн водних біоресурсів, що на 67 % менше порівняно з 2021 роком:

    - у внутрішніх водоймах – 9,95 тис. тонн, або майже на 44 % менше порівняно з минулим роком;

    - у Чорному морі – 0,076 тис. тонн (-99,1 %);

    - в Азовському морі – 0,024 тис. тонн (-99,5 %).

    Водночас промисел за межами юрисдикції України у зоні дії Конвенції по збереженню морських живих ресурсів Антарктики був передчасно зупинений у зв’язку з введенням воєнного стану в Україні, що ускладнило процес заміни екіпажу судна, який здійснював вилов антарктичного криля.

    Тож загальний обсяг добутих водних біоресурсів суднами під державним прапором за межами юрисдикції України склав 9659 тонн, що на 58,3 % менше показника 2021 року.

    В умовах аквакультури у 2022 році було виловлено 10,6 тис. тонн товарної продукції аквакультури. При цьому основна частина вилову – короп і рослиноїдні риби. Слід зазначити, що у більшості областей України, де відбувалися бойові дії, рибницькі господарства зазнали значних майнових збитків через пошкодження ставів, гідротехнічних та інших споруд (пристроїв), будівель, виробничого обладнання та іншого майна, а також загибелі риби. Замінування окремих територій унеможливило доступ до виробничих потужностей господарств та проведення технологічних операцій.

    Спеціальними товарними рибними господарствами (СТРГ), що поєднують елементи аквакультури і промислового вилову у 2022 році добуто 3,4 тис. тонн водних біоресурсів, що на 52 % менше минулорічного показника. Всього у 2022 році в режимі СТРГ вилов проводили 95 таких господарств.

    «Риба є одним із найцінніших харчових продуктів та відіграє важливу роль у забезпеченні продовольчої безпеки країни, особливо в нинішніх важких умовах. Насичення внутрішнього ринку рибною продукцією власного виробництва важливе, як для населення, так і для держави загалом. Існуючий «вчорашній недовилов», зумовлений війною, акумулює потенціал для «завтрашнього» його зростання. Перешкоди на шляху до збільшення обсягів вилову ми, безумовно, подолаємо, як тільки зламаємо хребет рашистській агресії», - зазначає т.в.о. Голови Держрибагентства Ігор Клименок.