Викинути пластикову пляшку на берег водойми або поліетиленовий пакет – зовсім не дрібниця, а насправді злочин проти себе і природи. Тому в Міжнародний день чистих берегів небайдужі люди по всьому світу, прибравши береги улюблених водойм, допомагали рятувати від забруднення й отруєння один із найцінніших ресурсів нашої планети – воду, а також її мешканців.
До екологічних акцій з прибирання берегів водойм традиційно долучилися й працівники Держрибагентства спільно з громадськими активістами.
Зокрема, рибоохоронці, які щоденно захищають рибу від браконьєрських посягань, у Міжнародний день чистих берегів виконали ще й іншу важливу місію – звільнили рибу від сміттєвих пасток. Спорядившись рукавичками та мішками, рибоохоронні патрулі вирушили у рейди разом з небайдужими громадянами для боротьби зі сміттєвими завалами, які залишили після себе відпочивальники під час пляжного сезону. Розуміючи, що сміття – справжній ворог риби, а пластикові відходи ще й значно погіршують умови існування водних мешканців, підриваючи здоров’я цілих рибних популяцій.
Так, лише працівниками Полтавського, Чернівецького та Хмельницького рибоохоронних патрулів зібрано в прибережній смузі річок Кудрянка, Південний Буг, Горинь, Дністер, Сула, Ворскла, Прут, Дністровського та Кам’янського водосховищ 2500 кг сміття – пластикових та скляних пляшок, покришок тощо.
Плідно попрацювали над очищенням берегів водойм і працівники водогосподарських організацій Держрибагентства. Зокрема, Болградським, Білгород-Дністровським та Південним МУВГ вдалося охопити акцією прибирання береги водосховища Ялпуг, Дністровського лиману, річок Іква та Замчисько.
Величезна кількість сміття, зібраного під час акцій з очищення берегів водойм, є наочним свідченням безвідповідального ставлення людей до природи. Пластикові відходи, які потрапляють у водойми, розкладаються протягом багатьох років, отруюючи воду та шкодячи водним мешканцям. Це призводить до загибелі риби, птахів та інших живих організмів.