• In English
 • Держрибагентство: За перший місяць нересту рибоохоронними патрулями зафіксовано понад 4 тис. порушень на 100 млн грн збитків
  Державне агентство рибного господарства України, опубліковано 19 травня 2021 року о 13:16

  Держрибагентством підбито підсумки рибоохоронної діяльності за квітень 2021 року. Так, територіальними рибоохоронними патрулями протягом місяця здійснено 1 073 рейди. У результаті проведених заходів виявлено 4 182 порушення, з яких майже третина (31%) є грубими (1298).

  Найбільшу кількість порушень викрито у Дніпропетровській, Черкаській, Херсонській, Полтавській областях та на Азовському морі.

  У рамках рибоохоронних рейдів державні інспектори вилучили у порушників майже 30 тонн (29 959 кг) водних біоресурсів та 4 932 заборонених знарядь лову. Крім того, затримано 135 транспортних засобів. За цей період складено та направлено до судів 1 461 справу для притягнення порушників до адміністративної відповідальності. Ще 36 справ направлено судами для відкриття кримінальних проваджень.

  «Сума збитків, завданих рибному господарству за перший місяць нересту, склала понад 100 млн грн. З них 91 млн грн зафіксовано Азовським басейновим управлінням, 4,6 млн грн – Чорноморським рибоохоронним патрулем, 1,7 млн грн – Чернівецьким та 1,2 млн грн – Полтавським. Як видно зі статистики, нерестова заборона не зупиняє недобросовісних рибалок і вони продовжують займатися браконьєрством, а кількість виявлених порушень навіть збільшилася у порівнянні з попередніми місяцями. В черговий раз закликаю громадян дотримуватися встановленого природоохоронного законодавства та не завдавати шкоди рибному господарству держави», – наголошує т.в.о. Голови Держрибагентства Олег Баздуганов.

  Нагадуємо, у Держрибагентстві функціонує всеукраїнська безкоштовна «гаряча лінія»: 0 (800) 50-52-50. Якщо ви помітили порушення правил рибальства або порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладно повідомляти за вказаним номером телефону.

  Довідково

  З 1 квітня у водоймах України триває нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Детальніше інформацію можна переглянути за посиланням.