• In English
 • Держрибагентство: З 20 серпня починає діяти заборона на промисловий та любительський вилов азово-чорноморських кефалей у період їх масового нересту
  Державне агентство рибного господарства України, опубліковано 20 серпня 2019 року о 13:00

  Враховуючи рекомендації Одеського Центру ПівденНІРО, заборона триватиме з 20 серпня по 10 вересня у північно-західній частині Чорного моря та причорноморських лиманах в зоні діяльності Чорноморського басейнового управління. А також у Шаболатському (Будацькому) лимані, частині Сухого лиману та р. Дунай, включаючи її передгирловий простір (від Старостамбульського гирла до Білгородського каналу включно і на 10 км вглиб Чорного моря). Про це йдеться у відповідних наказах Чорноморського та Одеського рибоохоронних патрулів.

  Основна мета заборони – створити оптимальні умови для відтворення азово-чорноморських кефалей.

  Розрахунок за незаконний любительський вилов кефалі буде здійснюватися відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2011 р. №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за один екземпляр кефалі становить 595 грн.

  Держрибагентство закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись встановлених обмежень. Якщо ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію»: 0 (800) 50-52-50.

  Довідково

  До азово-чорноморських кефалей відносяться три види риб: гостроніс, лобан та сингіль. Кефаль вважається однією з найкрасивіших і найшвидших риб Чорного моря. Це зграйний вид риби, що віддає перевагу теплій воді. Вона не вимоглива до кисневого балансу і солоності води. Життя кефалей проходить у морях, затоках, лиманах і гирлах річок.