• In English
 • Держрибагентство: Вперше в історії України відбулося державне зариблення мальками щуки річок Миколаївщини
  Державне агентство рибного господарства України, опубліковано 30 квітня 2021 року о 17:59

  28 квітня 2021 року за рахунок державного бюджету проведено зариблення р. Південний Буг та р. Інгул у межах Миколаївської області. До водойм випущено 318 тис. екз. мальків щуки. Вага одного екземпляра малька становила близько 104 мг. Державне зариблення цих річок мальками щуки відбулося вперше в історії України.

  Зарибок вирощено державною установою «Херсонський виробничо-експериментальний завод по розведенню молоді частикових риб». Вселення проводилося відповідно до Порядку штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання, затвердженого наказом Мінагрополітики від 07.07.2012 № 414.

  Контроль за процесом зариблення та охорону місць вселення водних біоресурсів здійснювали спеціалісти Управління Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області. Також у заході взяли участь представники Миколаївської обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу та громадськість.

  Держрибагентство продовжує приділяти особливу увагу відновленню аборигенних видів риб, які з давніх часів мешкають у водоймах України.

  Нагадаємо, впродовж 26-77 квітня Херсонським рибзаводом у Каховське водосховище та пониззя р. Дніпро випущено понад 1,5 млн екземплярів мальків щуки.