• In English
  • Держрибагентство: В українських водоймах розпочинається заборона на вилов раків
    Державне агентство рибного господарства України, опубліковано 26 листопада 2021 року о 09:17

    В українських водоймах розпочинається заборона на вилов раків. Для збереження та охорони раків у період їх спарювання та виношування ікри, у більшості українських водойм діє заборона на вилов цих річкових мешканців. Період початку та закінчення заборони в областях може відрізнятися, це залежить від погодних умов. З точними датами можна ознайомитися за посиланням.

    Після закінчення заборони одній особі за добу можна буде впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування. Також Правилами любительського і спортивного рибальства передбачено мінімальний розмір рака, який дозволено ловити рибалкам: у внутрішніх водоймах та Чорноморському регіоні – 10 см, у р. Дунай з придатковою системою, передгирловому просторі, оз. Сасик та Азовському регіоні – 9 см.

    Детальну інформацію щодо водойм та періодів, заборонених для вилову раків, можна переглянути у наказах відповідних територіальних управлінь Держрибагентства за посиланням.