• In English
 • Держрибагентство: Сертифікована рибна продукція – гарантія безпеки вашого здоров’я
  Державне агентство рибного господарства України, опубліковано 29 квітня 2021 року о 08:45

  З метою попередження харчових отруєнь Держрибагентство рекомендує купувати рибу та інші водні біоресурси лише у відведених для їх продажу місцях – спеціалізованих магазинах, санкціонованих ринках, де створені відповідні температурні умови для зберігання харчових продуктів, що швидко псуються, і вимагати при цьому у продавця документи, які засвідчують якість та безпеку продукції – посвідчення про якість, ветеринарне свідоцтво, сертифікат відповідності тощо.

  Чому не рекомендовано купувати рибу на стихійних ринках?

  Риба, яка продається на стихійних ринках без відповідних документів, невідомого походження та невстановленої якості, як правило, незаконно виловлена. Отже, купуючи таку рибну продукцію, ви підтримуєте браконьєрів, і тим самим, стимулюєте їх до нових правопорушень.

  Навіть якщо риба виловлена із дотриманням Правил любительського і спортивного рибальства, її можна використовувати лише для особистого споживання та заборонено продавати.

  Крім того, риба на стихійних ринках не проходить лабораторний контроль, у неї відсутні документи, які свідчать про її безпеку та якість.

  Також часто продавці не проходять обов’язкові профілактичні медичні огляди та не мають можливості дотримуватися правил особистої гігієни. Купуючи продукцію без відповідних документів у місцях реалізації, покупець наражає себе на небезпеку, зокрема, отруєння, інфекційні захворювання та смертельну хворобу – ботулізм.

  Звертаємо увагу, що продавці мають право реалізовувати рибу лише за умови підтвердження її придатності (за результатами досліджень акредитованої лабораторії, яка знаходиться на продовольчому ринку). У громадян, які збувають рибу, також повинні бути документи, що свідчать про законність її придбання (товарно-транспортна накладна, в якій зазначено, де придбано рибу) та сертифікат якості.

  Більш детально на веб-сайті Держрибагентства /за посиланням/.