• In English
 • Держрибагентство: Рибоохоронний патруль спільно з науковцями проведе моніторинг екологічного потенціалу водойм
  Державне агентство рибного господарства України, опубліковано 16 липня 2021 року о 13:32


  15 липня 2021 року розпочалася комплексна експедиція працівників Київського рибоохоронного патруля та науковців Інституту гідробіології Національної академії наук України. Вона триватиме близько 7 днів і охопить акваторію Київського, частину Канівського водосховищ та гирло р. Десна.

  У ході виїздів буде відібрано зразки фіто-, зоопланктону, ґрунту, вищих водяних рослин, води, риб та інших гідробіонтів з метою моніторингу та отримання сучасних даних щодо екологічного потенціалу водойм.

  Зокрема, буде досліджено такі показники риб як: кількість видів, частота прилову інвазійних видів, види, які потребують особливої охорони, розмірно-вікова та статева структура популяцій тощо.

  Отримані результати будуть використані для підготовки прогнозів та оцінки безпеки використання рибних ресурсів, аквакультури та промислу. А також можуть бути корисними для розробки заходів із запобігання виникнення явищ задухи водних біоресурсів у літній період, спалахів небезпечних хвороб риб та інших гідробіонтів.

  Довідково

  Минулий експедиційний виїзд науковців та рибпатрульних відбувся у 2019 році. Метою заходу було дослідження негативного впливу водяного горіху на стан гідробіонтів. Тоді отримані результати лягли в основу його виведення з Червоної книги України.