• In English
 • Держрибагентство презентувало проект оновлених Правил любительського і спортивного рибальства
  Державне агентство рибного господарства України, опубліковано 03 червня 2021 року о 08:57

  2 червня 2021 року Держрибагентством презентовано проект оновлених Правил любительського і спортивного рибальства, які не переглядалися з 1999 року і наразі не відповідають вимогам сьогодення.

  Дані правила були розроблені з урахуванням норм Угоди про Асоціацію Україна - ЄС шляхом врахування кращих практик сталого управління та досвіду Європейських країн в частині норм вилову та застосування знарядь лову.

  Зокрема, проектом передбачено такі зміни:

  - збільшено норми добування (вилову) водних біоресурсів з 3 до 5 кг на одного рибалку за добу, а особин особливо цінних видів водних біоресурсів – 3 шт. у межах допустимого розміру;

  - зменшено заборонені місця для любительського та спортивного рибальства;

  - уточнено положення щодо застосування знарядь добування (вилову), збільшено кількість дозволених гачків, способів добування (вилову) тощо;

  - збільшено мінімально дозволені розміри водних біоресурсів для добування (вилову);

  - уточнено умови здійснення підводного полювання та спортивних змагань.

  У проекті документа виключено багато морально застарілих норм і приведено дані Правила у відповідність до вимог законодавства, реалій сучасності та вдосконалено правове регулювання любительського, спортивного рибальства і підводного полювання.

  Під час презентації Правил, були присутні основні представники любительських та спортивних риболовних організацій, а саме:

  - Федерації риболовного спорту;

  - риболовних клубів;

  - громадських організацій;

  - риболовного туризму.

  Проект документа було підтримано переважною більшістю учасників, а зауваження та пропозиції, які надійшли під час презентації, будуть опрацьовані в найкоротші терміни.

  Доопрацьований проект буде офіційно оприлюднений на вебсайті Держрибагентства.