• In English
  • Держрибагентство: На річці Дунай та придунайських озерах розпочинається заборона вилову раків

    З 24 вересня 2021 року, враховуючи рекомендації Одеського центру ПівденНІРО, розпочинається заборона на промисловий та любительський вилов раків у р. Дунай та придунайських озерах. З відповідним наказом Чорноморського рибоохоронного патруля можна ознайомитися за посиланням.

    Заборону встановлено з метою збереження та охорони популяції раків у період їх линьки, під час якої вони найбільш вразливі.

    Лов цих членистоногих під час заборони є порушенням природоохоронного законодавства відповідно до ст. 85 КУпАП. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн та штраф – до 680 грн. Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство.

    Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування. Також в Правилах любительського і спортивного рибальства прописано мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам у р. Дунай – 9 см.