• In English
 • Держрибагентство: На Київщині проведено дослідження щодо розповсюдження вищих водяних рослин у водосховищах Дніпра

  З 29 липня по 3 серпня 2021 року в акваторії Київського та Канівського водосховищ відбувся другий в цьому році експедиційний виїзд працівників Управління Держрибагентства у м. Києві та Київській області та науковців Інституту гідробіології Національної академії наук України.

  У ході виїзду одним із завдань було встановлення площ заростання водойм вищими водяними рослинами: водяним горіхом плаваючим, який з цього року виведений з Червоної книги України, глечиками жовтими, сальвінією плаваючої, ряскою малою, водяною капустою (або водяним салатом) та іншими.

  В останні роки актуальною проблемою, яка турбує водокористувачів та громадськість, є надмірний розвиток фітопланктону у водосховищах Дніпра. Таке явище називається «цвітінням» води, а спричиняє його кількісний розвиток синьо-зелених водоростей. Чисельність клітин водоростей у період цвітіння в Київському та Канівському водосховищах може досягати 60 млн на літр води.

  Оскільки неконтрольоване збільшення площ заростання має негативний вплив на інших водних мешканців, за мету досліджень визначено встановлення взаємозв’язків між основними компонентами гідроекосистем водосховищ – вищими водяними рослинами, фітопланктоном та іхтіофауною.

  Отримані в ході експедиційного виїзду результати будуть використані для розв'язання проблеми надмірного розповсюдження вищих водяних рослин.

  Довідково

  Нагадаємо, 15 липня відбулася перша 7-денна експедиція, в ході якої відібрано зразки фіто-, зоопланктону, ґрунту, вищих водяних рослин, води, риб та інших гідробіонтів з метою моніторингу та отримання сучасних даних щодо екологічного потенціалу водойм.