• In English
 • Держрибагентство ініціювало широке публічне обговорення проектів Режимів рибальства у 2021 році
  Державне агентство водних ресурсів України, опубліковано 16 листопада 2020 року о 16:55

  13 листопада 2020 року відбулося засідання Науково-промислової ради Держрибагентства (далі – НПР) у форматі відеоконференції. В засіданні взяли участь 37 членів НПР та представники громадськості.

  Одним із ключових питань порядку денного був розгляд проектів Режиму рибальства у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) України на 2021 рік та Режиму рибальства в басейні Чорного моря у 2021 році. Під час розгляду зазначених режимів члени НПР надавали свої пропозиції та зауваження, зокрема, щодо підходів до розподілу знарядь лову і їх позначення бирками, розміру вічка сіток та промислового навантаження на водні біоресурси.

  Голова Держрибагентства Ганна Шишман наголосила: «Залучення рибалок та представників громадянського суспільства до розробки і обговорення режимів є запорукою прозорості та ефективності регулювання рибогосподарської діяльності. Важливим є врахування пропозицій від громадськості на первинному етапі розробки документів, що дає можливість отримати збалансований документ зрозумілий для всіх зацікавлених сторін. У майбутньому політика щодо залучення представників громадськості в роботі НПР і її секцій буде переглянута з урахуванням вимог законодавства».

  Окрім цього, на засіданні НПР розглянуто заяви користувачів водних біоресурсів про встановлення часток добування (вилову) для непромислових цілей у 2021 році. Було приділено увагу обсягам вилучення водних біоресурсів і їх видам, а також науковим підходам до збору інформації про стан популяцій водних біоресурсів та обрахунку біологічно безпечних обсягів їх промислового вилучення.

  За результатами засідання НПР Держрибагентству рекомендовано взяти за основу запропоновані проекти режимів і оприлюднити їх на офіційному веб-сайті для широкого громадського обговорення.

  Окрім того, НПР рекомендував Держрибагентству погодити заяви Інституту рибного господарства та екології моря по Чорному морю та Інституту рибного господарства НААН і Інституту гідробіології НАН України по внутрішнім рибогосподарським водоймам (їх частинам), а також заяви Інституту рибного господарства та екології моря по Азовському морю попередньо схвалити для подальшого доопрацювання.

  Натомість заяви державного підприємства «Одеський центр Південного науково-дослідного інституту морського рибного господарства та океанографії» були відхилені у зв’язку з необхідністю їх значного доопрацювання.